Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Kuşadası Belediyesi Zapıta Ekipleri Kuaför ve Berberleri Denetledi

Kuşadası Belediyesi (Covid-19) salgın hastalığına karşı aldığı tedbirleri elden bırakmıyor.

Kuşadası Belediyesi Zapıta Ekipleri Kuaför ve Berberleri Denetledi

KUŞADASI ZABITASINDAN BERBER VE KUAFÖRLERE HİJYEN DENETİMİ 
Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yeni tip Koronivirüs’le mücadele kapsamında bir süre kapalı kaldıktan sonra, 11 Mayıs’ta yeniden faaliyete giren berber, kuaför ve güzellik salonlarına yönelik denetimlere başladı. Denetimlerin ilk gününde ilçede bulunan yaklaşık 20 işletmenin kapısını çalan zabıta memurları hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymayan dükkan sahiplerine uyarıda bulundu. 
Kuşadası Belediyesi dünya genelinde yüz binlerce insanın ölümüne sebep olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgın hastalığına karşı aldığı tedbirleri elden bırakmıyor. Kent genelinde gerçekleştirdiği dezenfekte ve bilinçlendirme çalışmalarıyla vatandaşların takdirini toplayan belediye ekipleri bir yandan da faaliyette olan işletmeleri salgına karşı denetliyor. Bu kapsamda zabıta müdürlüğü ekipleri hastalıkla mücadele nedeniyle uzun bir müddet kapalı kaldıktan sonra 11 Mayıs’ta yeniden müşteri almaya başlayan berber, kuaför, güzellik salonu ve benzeri işletmelere yönelik denetimler gerçekleştirmeye başladı.  6 Mayıs 2020 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen genelgeye dayanarak düzenlenen denetimlerde işletmelerin hijyen kuralına uygunluğu ve sosyal mesafe kuralına dikkate alıp almadıklarına bakılıyor. Ayrıca işletmelerin randevu sistemiyle 09.00 ile 21.00 saatleri arasında çalışmaları isteniyor.
“DENETİMLER SÜRECEK”
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, koronavirüse karşı tedbiri elden bırakmadıklarını ifade ederek “Zor bir süreçten geçiyoruz. Virüsün ülkemize girdiği ilk günden itibaren tedbirlerimizi alarak vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. Çünkü halk sağlığını her şeyden daha çok önemsiyoruz. 11 Mayıs tarihi ile yeniden kapılarını açan berber ve kuaförlerimizi de yalnız bırakmadık. İşletmelerini açmadan önce virüse karşı ilaçladık. İşletme sahiplerinden tek isteğimiz hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaları. Bu kapsamda denetimlere başladık. Kurallara uymayan işletmelere ilk etapta uyarılarda bulunuyoruz. Denetimlerimiz aralıksız sürecek. Bu zor günleri ancak birlikte hareket ederek atlatabiliriz” dedi.   

Next page

Gazete Yenigün