Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması 2020 Finalistler Belli Oldu…

Kuşadası Altın Güvercin 2020 Beste Yarışması’nın Seçici Kurulu 29 Haziran 2020, Ön Jüri’si ise 30 Haziran 2020 tarihinde Point Otel’de toplanarak yarışmanın 10 finalistini belirlemiştir.

Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması 2020 Finalistler Belli Oldu…

Jüri Başkanlığını Fuat Güner’in (Besteci-Söz Yazarı-Yorumcu-MFÖ üyesi) üstlendiği ön jüri şu isimlerden oluşmuştur: Ali Rıza TÜRKER (Altın Güvercin Genel Koordinatörü), Ahmet Güvenç (Gitarist-Besteci-Kurtalan Ekspres üyesi), Burcu Soysev (Opera sanatçısı ve Şan eğitmeni), Ferhat Göçer (Yorumcu) ve Ödül Erdoğan (Aranjör-Vokal Koçu-Müzik Eğitmeni), İzzet Öz (TV Müzik Program Yapımcısı). Geleneksel yarışmaya bu yıl 389 beste katılmıştır. Yapılan değerlendirmeler sonucunda 10 finalist parça ile 2 yedek parça belirlenmiştir.

Kuşadası’nda düzenlenecek ve ulusal bir TV kanalından naklen yayınlanacak olan, Altın Güvercin Beste Yarışması’nın Finali’nde yer alacak şarkılar ve yaratanları şu isimlerdir:

PARÇA ADI

BESTECİ

SENSİZ OLMAZ

B. KAĞAN ÇOBAN

Resmen Aranıyor

Sedat YÜCE

KIRIK AYNA

DOĞAN KOSPANÇALI

Kokun Şehir Değiştirdiğinde

Deniz ÖZÇELİK

YOK

EMRE KANTAŞLI

Ya Su Ya Ateş

Merve Öner DEMİRCİ

SEN ÖLMEDEN ÖNCE ÖLDÜN

MÜGE ÖKTEN

BİR YOLCULUKTU

ERHAN SİRET DOĞAN

Aynalar

Oğuz DURAK

SEVDA YOKUŞLARI

BERKİN KOÇAK

YEDEKLER

 

ZAMAN SENSİN

ŞEVKİ ÇEPA

AŞK EVLERDEN UZAK

OZAN GÜNEYSU

FİNALE DOĞRU…..

Kuşadası 2020 Altın Güvercin Beste Yarışması’nın müzik otoriteleri ve halk jürisinden oluşan büyük jüri 1. 2. Ve 3. olan ödül sahiplerini oylarıyla belirleyecektir.

Bu aşamaya kadar yeniden düzenlenecek olan 10 parça bir digital platformda müzikseverin değerlendirmesine de sunulacaktır.

Yarışma sonunda başarılı olan: 1. Besteciye; Altın Güvercin ve 50.000 TL. para ödülü,

2. Besteciye; Gümüş Güvercin ve 30.000 TL. “ “

3. Besteciye; Bronz Güvercin ve 20.000 TL. “ “ verilecektir.

Bir beste yarışması olmasına rağmen, geçmiş yıllardaki yarışmalardan da anımsanacağı gibi Altın Güvercin, müzik dünyamıza çok değerli yorumcular kazandırmıştır. Bu nedenle finaldeki en başarılı yorumcuya da büyük jürinin oylarıyla en başarılı yorumcu ödülü verilecektir. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın 23 yıllık geçmişinde birçok değerli müzisyen güzel bestelerinin yanında yorumculuk alanında da ödül sahibi olmuşlardır.

Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması 2020 Genel Koordinatör Ali Rıza Türker

Next page

Gazete Yenigün