Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Kültür Bakan Yardımcısı Haluk Dursun trafik kazasında hayatını kaybetti

Kültür Bakan Yardımcısı Prof. Dr. A. Haluk Dursun, Malazgirt zaferiyle ilgili incelemelerde bulunmak üzere gittiği Ahlat'tan Van'ın Erciş ilçesine geçerken otomobiliyle geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Kültür Bakan Yardımcısı Haluk Dursun trafik kazasında hayatını kaybetti

Kültür Bakan Yardımcısı Prof. Dr. A. Haluk Dursun, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Dursun, Malazgirt zaferinin yıldönümü etkinliğine yönelik hazırlıkları incelemek üzere Bitlis'in Ahlat ilçesine gitmişti.

Buradaki incelemelerinin ardından otomobiliyle Van'a hareket eden Dursun, Erciş ilçesine bağlı Bayraklı mevkiinde trafik kazası geçirdi. Dursun'ın kazada hayatını kaybettiği bildirildi.

Kazada araçta bulunan 3 kişi de yaralanarak ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

HALUK DURSUN KİMDİR?

Haluk Dursun, 1957 yılında Kocaeli Hereke’de dünyaya geldi. Dursun, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Son Çağ ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi kürsülerini bitirdi. 

Marmara Üniversitesi’nde Yakın Çağ Tarihi Ana Bilim dalında profesörlük ünvanı aldı. 
Dursun, İstanbul Büyükşehir Beledeyesi Kültür A.Ş.’de Genel Müdür Danışmanı olarak görev yaptı. 

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü vekilliği görevinde bulunan Dursun, Ayasofya ve Topkapı Sarayı Müzelerinde müdürlük yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda müsteşarlık da yapan Dursun, 2018 yılında bakan yardımcısı olarak atandı. 

9 KİTAP YAZDI

Şehir ve Kültür: İstanbul, İstanbul'da Yaşama Sanatı, Boğaziçi'nde Kırk Yılım, Osmanlı Coğrafyası'na Yolculuk isimli eserlerin de bulunduğu 9 kitap yazdı.

Next page

Gazete Yenigün