Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

KSK bugün Play-Off Finalinde Antalya'da 2.Lig'e yükselmek için ter dökecek

İzmir’in köklü çınarı Karşıyaka ile bir diğer Ege temsilcisi Turgutluspor TFF 2. Lig kapısında. TFF 3. Lig 2. Grup temsilcileri Play-Off final maçında Antalya’da saat 20:00'de karşılaşacak.

KSK bugün Play-Off Finalinde Antalya'da 2.Lig'e yükselmek için ter dökecek

TFF 3'üncü Lig'den 2'nci Lig'e dönmek için sezon başından bu yana kıyasıya bir mücadele veren Ege temsilcileri Karşıyaka ve Turgutluspor, Antalya'daki Play-Off finalinde rakip olacak. Finalde rakibini normal sürede veya eşitlik halinde oynanacak 15'er dakikalık iki uzatma ile gerekirse seri penaltılarda mağlup edecek taraf adını 2'nci Lig'e yazdıracak. Koronavirüs pandemisi nedeniyle 4 aydan uzun süre durup ardından yalnız Play-Off etabıyla tescil edilmesi kararı alınan ligde Turgutluspor 49 puanla ikinci sırayı elde ederken Karşıyaka, 43 puanla beşinci sıradan finallere gitmeye hak kazandı.

Titanic Mardan Stadı'ndaki final saat 20.00'de başlayacak. Kadir Sağlam'ın yöneteceği mücadele A Spor'dan naklen yayınlanacak. Maçın canlı anlatımı ve skor takibi ise haberimizde olacak.

Karşıyaka - Turgutluspor muhtemel 11'ler:

Karşıyaka: Erdoğan - Fatih, Cenk, Metin, Anıl, Arif, Mustafa Aşan, Battal, Doğukan, Namık Barış, Hakan Kuş

Turgutluspor: Fatih - Hayrullah, Samet, Kadir Yazıcı, Onur, Mehmet, Doğan, Necmi, Mithat, Kadir Torbacı, Abdülkadir

TFF 1'inci Lig'den 2016, 2'nci Lig'den ise 2018 yılında düşerek amatörün eşiğine kadar gelen Kaf-Kaf, transfer yasağı yüzünden altyapı patentli kalan kadrosuyla geçen sezon da düşme hattından gelip Play-Off oynamasına rağmen yarı finalde dramatik bir şekilde elendi. Yeşil-kırmızılı ekip bu sezon Belediye Derincespor'la oynadığı yarı final maçını kazanarak adını finale yazdırmayı başardı. Son olarak 11 yıl önce 2008-2009 sezonunda 1'inci Lig'de Play-Off finaline çıkan, yıllar sonra finale adını yazdırmayı başaran Karşıyaka, Antalya'da Turgutluspor'u da yenerek küllerinden doğmayı hedefliyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle takımlarına statta destek veremeyecek on binlerce Karşıyakalı, Antalya'dan gelecek müjdeyi bekliyor. - Fanatik

Next page

Gazete Yenigün