Zaman çok şeyi değiştirir

Yayın Tarihi 07 Ocak 2020

Futbol dünyasından ne zaman anı yazsam çevremden olumlu notlar alırım. İnsanlar ünlülerin bazı özel yaşamlarını merak ettiklerinden olsa gerek böylesine yazılardan pek hoşlanırlar. Kim hangi takımın sevdalısıydı ?

Futbol dünyasından ne zaman anı yazsam çevremden olumlu notlar alırım. İnsanlar ünlülerin bazı özel yaşamlarını merak ettiklerinden olsa gerek böylesine yazılardan pek hoşlanırlar. Kim hangi takımın sevdalısıydı ?örneğin...Eğer bir Altaylı ünlü oyuncu Karşıyakayı yada Göztepe'ligönülden seviyorsa vay haline..Ya da aksi durum göz konusu ise benzer durum değişmeyeceği gibi gözden de düşecektir. Aslında hizmet verdiği kulüp başka gönlü başka olmamalı derler ya..Nereye kadar doğrudur o da tartışılır...
Fenerbahçe'de yıllarca oynayan ve simgeleşen isimlerden kaleci Rüştü'nün eski bir G.Saray gönüllüsü olduğunu bilen varmıdır? Tabii ki bilen de vardır,bilmeyende...Beşiktaşlı Takoz Recep'in eski bir F.Bahçeli olduğu, Aykuk Kocaman'ın da Beşiktaşlı olduğunu bilenlerin bilmeyenlere anlatması gerekir. Bu ve benzer o kadar çok örnek vardır ki,saymakla bitmez. 
Altaylı Mahmut Evren'in eski bir G.Sarayhayranı olduğunu bilenlerdenim. Ancak araştırsanız Evren gönülden tuttuğu G.Saray'a kafa ile goller atmıştır. O başka iş başka demek en doğru düşüncedir.
Eğer oyuncu değilseniz yani taraftarsanız tuttuğunuz takım böylesine bir durumda gündeme gelmez.Ancak oyuncu, aktris veya herhangi bir konuda ünlü isenez insanlar bunu merak ederler ve sorarlar; Hangi takımı tutuyorsunuz?
Bu yanıta göre insanımızın sevğisi değişir dersem inanırmısınız? Eğer o ünlü kişi sizin takımınızın taraftarı ise onu daha çok severken, sizin takımınızı tutmayana daha az seversiuniz dersem hata mı yapmış olurum? Bence hayır. Herkes tuttuğu takımın taraftarının çok olmasını ister.
Bizim ülkemizde genelde Fenerbahçe, Beşiktaş ve G.Saray sevgisi diğer takımlara oüranla daha baskındır. Bu alanda sayım sapmaya gerek duymadan yazıyorum zira çevrenize bakıp bu kanıya rahatça varabilirsiniz. Diğer takımların sevdalıları sıra gireceklerdir. Yanlız benm son dönemlerde dikkatimi çeken bir konu daha var ki, o da gerçekten çok sevindirici. Nedir bilirmisiniz; Özellikle Göztepe sevdalıları sadece kendi takımını tutuyor. İkinci bir takımın adını bile anmıyor.Saf ve temiz bir Göztepeli olduğunu söylüyor.
Şimdi değil ama belli bir süre sonra sanırım bir çok futbol sevdalısı Göztepe taraftarı gibi mahalli yani yaşadığı kentin takımı dışında diğerlerini (BJK,F.B ve G.S) yi tutmayacak.Ancak yerel takımların da çıkış yapması zorunlu olacak.ne dersiniz?
Zaman Tüneli