Yandaşın taktiği

Yayın Tarihi 03 Temmuz 2014

Bak sen yandaşa, işi gücü bırakmış CHP ile uğraşmaya devam ediyor. İmza vermeyen milletvekillerini ağzına sakız etmiş. Dön dolaş imzadan imtina etti. Şöyle dedi, böyle dedi. İmza vermeyen milletvekillerinin ismini daha önce hatırlamayan yandaş manşetlerden düşürmüyor.

Sizce yandaşın manşetine giren bu yaklaşım kime yarar? Kime niyet kime hizmet sınıfında yer alır. Taktiri sizin. Başbakan “Bütün milletvekillerinin imzası ile adayım” diyor. Sizce ne demek istiyor.?

Genel merkez koridorlarında kapı kapı gezip milletvekili olmak için bin takla atan örgütün sırtına basıp Türkiye gerçeğini görmezden gelen zihniyetle hareket eden ve yandaşa malzeme olan bu anlayışın nereye kadar devamı mümkündür sizce?

İllaki bu ülkede Erdoğan'ın hayal kurduğu başkanlık sistemine geçip tek hükümdar, diktatör olduğu zaman mı aklımız başımıza gelecek?

Geniş perspektiften düşünce özrü neden hep sol partilerde meydana gelir? Ağzı olanın konuştuğu ülkenin geleceği son noktanın ne olduğunu bilmeden ön yargılı hareket edip belirli bir kıspete sıkıştırıp insanlarla ilgili yargılamak, cezalandırmak hakkını neden hep kendilerinde bulurlar? Neden yıllardır iktidara gelemiyoruz sorusunda geniş açıdan bakamıyoruz, özeleştirisini neden yapamazlar? Atatürk şemsiyesi altına sığınıp medet uman, hiçbir şey yapmadan, üretmeden, geliştirmeden herkesi kucaklamadan başarı sağlanacağını neden hep düşünürler? Neden Atamızın gösterdiği yoldan yürüyerek ülke gerçeklerine görerek hareket etmezler?

Sen ki Mustafa Kemal’i dilinden düşürmeyeceksin, ama Mustafa Kemal’in gösterdiği yoldan yürümeyeceksin. Onun gibi düşünmeyeceksin. Söze gelince mangalda kül bırakmayacaksın, ulusalcılık, milliyetçilik, laiklik diyeceksin. Hepsi tamam ama bu söylemlerinle özdeşleşecek, Türkiye milliyetçiliğini Türkiye ulusalcılığını ötekileştirme yapınla kendinden uzak tutacaksın.

Öküz altında buzağı aramada, yargısız infazda, üstümüze yok. Birileri yukarı mahallede bir şey fısıldıyor. Aşağı mahalleye gelene kadar savaş sebebi olacak bir söylem silsilesi ortaya çıkıyor.

Eh be dostlar eh be akil akıllı bilinçli eğitimli kültürlü insanlar her şeyi çok iyi biliyorsunuz da neden 12 yıldır bu ülkeyi Erdoğan yönetiminden kurtaramıyorsunuz? Bu ülkenin milli birlik ve beraberliğini savunan sizler iseniz birlik ve beraberliği önce kendi içinizde sağlayın. Kavgalı eve gelin verilmez. Kimin verdiği görülmüştür. Elbette ki dağdaki çobanın oyu sizi ilgilendirmeyebilir. Ancak dağdaki çoban da Erdoğan'ı başbakan yapıyor. Ülke menfaati için elinizi taşın altına koyma cesaretiniz varsa buyrun sahip çıkın Erdoğan'a karşı hareket edin. Ama hayır diyorsanız Erdoğan'ın çanağına su taşımaya devam edin eline malzeme vermeye devam edin.

Not; İzmir de iki ilçede CHP olağan üstü kongre yaşayacak. Çiğli ve Konak ilçelerinde adaylar sahaya çıkmışlar. Hayırlısı olsun. Ancak birden fazla titri olan adaylar bence adaylıktan vazgeçsinler. Ayrıca belediye başkanlarının emir askeri olacak adaylar da adaylıktan vazgeçsinler. Örgüt her zaman belediye başkanlarının üstüdür. Örgüt başkanı da, belediye başkanlarının üstüdür. Bu hiyerarşinin olmadığı yerde örgüt olmaz. Örgütü temsile aday olan arkadaşlar yarın belediye başkanlarının emir askeri olurlarsa işte o gün örgüt biter. Kişilerin sultası başlar. Yapılacak kongrelerde delegasyonların iş vaadine kanmayarak, örgüte ve partilerine sahip çıkmaları partilerinin büyümelerine sebep olacaktır..