Yağmurla gelen kutlamalar

Yayın Tarihi 26 Kasım 2019

Öğretmenler gününü kutlarken en büyük öğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü de anmaktan geçemeyeceğiz. Liseyi 1966 yılında tamamlayan bizler o dönemin okul heyecanını bugün hala yaşıyor ve yaşatıyoruz.

Öğretmenler gününü kutlarken en büyük öğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü de anmaktan geçemeyeceğiz. Liseyi 1966 yılında tamamlayan bizler o dönemin okul heyecanını bugün hala yaşıyor ve yaşatıyoruz. Mustafa Dinçbudak gibi genç ve heyecanlı Namık Kemal Lisesi'nin  müdürü de olunca herşey kutlama günlerinde daha da farklı oluyor. Bir tarafta müdür  bir tarafta da Doktor Şaban Acarbay'ın aşure ekibi olunca önlerinde kim durur ki...Zaten konuşmaların hızla tamamlanması sonunda öğrencilerin ve yıllarını okulun bahçesinde spor yaparak geçirmiş yüzlerce eski okullu 25 Kasım'ı çok iyi değerlendirdiler.
İsmail Sütçü'nün organize ettiği ve işletmesini yaptığı halı sahaya eski futbolcular sırtlarına yazılan (10) nolu formalarla çıkarken ıpıl, ıpıl yağan yağmuru dikkate almadılar ve birbirleriyle günün önemi için goller attılar. Maçı okulun öğrencileri zevkle izlerken tribünlerden gelen gürültüler insana adeta lig maçlarını anlatır şeklindeydi. Bir tarafta Öğretmenler bir tarafta eski futbolcular koşuştururken eski yıldızlardan Ayhan Elmastaşoğlu ile Nevzat Güzelırmak belki de ilk kez yedek kulubesinde yerlerini alıp “Şu çıksın, bu girsin”talimatlarıyla güzellikler kattılar.
Kimler yok tu ki...Hamza Hamzaoğlu. Özer Yurteri, Mustafa Kaplakaslan, İsmail Sütçü, Ati Göksu, Alim Güngör, Alper, Ayfer Elmastaşoğlu, Ertan Öznur,Hasan Aral...
Öğretmenler gününün ardından belki de ilk kez organize edilen bu oluşumda emeği geçen okul müdürü sayın Dinçbudak ve Dr. Acarbay'a ayrıca tekekkür etmek gerekir. Böylesine sosyal çalışmaların insanlara “İlaç ” gibi geldiğini söylersek hata mı yapmış oluruz acaba. Bence bu bir alışkanlık olmalı derim. Hepsi bir arada olsun. Hani vardır ya, neccafe örneği gibi... 
Zaman Tuneli