Urla'da Sibel Uyar'a büyük vefasızlık

Yayın Tarihi 04 Şubat 2019

CHP'de İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Tunç Soyer olduğunun açıklanmasının ardından Urla ilçesinde de aday İbrahim Burak Özkan oldu.

Bence Urla seçmenin büyük bir kısmı bu durumdan hoşnut kalmadı.

Sanırım Sibel Uyar'ın aday gösterilmemesinin tek sebebi dik duruşundan kaynaklı.

Neden derseniz?

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Genel Başkan ile ilk görüş ayrılığını Balıklıova olayları sırasında, görevin ilk yılında yaşamıştı.

Kılıçdaroğlu’nun ‘Binaları yıkmak için dava sonucunu bekle’ talimatına uymamış, dozerleri harekete geçirmişti.

Görev yaptığı sırada birçok iftirayla karşı karşıya kaldı.

Eşi için asılsız olarak ortaya atılan AK Parti üyesi iddialarına kulak asmadı.

O çalışmaya devam etti. Ve çok da başarılı bir dönem geçirdi.

Fakat CHP yönetiminin üzerini çizmesindeki asıl sebep Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce'yi desteklemesiydi. Seçim sonrasındaki imza sürecinde de Kocaoğlu ile birlikte Muharrem İnce'ye destek verdiği düşünüldü.

Böyle ufak hesaplar nedeniyle CHP inandırıcı ve samimi bir şekilde demokratikleşmenin öncülüğünü yapmak yerine, başkanlığını yaptığı Urla'yı hesap verebilir, şeffaf, tutarlı ve kurumsallaşmış bir şekilde yöneten Sibel Uyar'ı kurban etti.

Türkiye’de birçok insan "Urla’da yaþamak istiyorum" diyorsa bunda büyük payı olan Urla yönetiminin ve Sibel Uyar'ýn gayreti göz ardı edildi ne yazık ki...

Bir kadın hareketi başlattı Sibel Uyar...

Bu hareket geçen gün daha da güçlendi, büyüdü ve eylemi sınırları aştı. Yaşamın her anında ben de varım diyen kadınların sesiyle güzelleşti Urla.

Yetmedi...

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da bitmek bilmeyen gücü ve enerjisi sayesinde birçok sorunu çözümledi. Yapacağı icraatları yerinde vatandaşla konuşarak, onların dertlerini ve sıkıntılarını dinleyerek çözen farklı bir başkan profili çizdi.

Sabahın yedisinde evinden çıkıp, gecenin ikisinde evine dönen, neredeyse günün onsekiz saatini Urla için geçiren Sibel Uyar küçük hesapların kurbanı oldu.

Eğer bu ülkenin birçok insanı "Urla’da yaþamak istiyorum" diyor ve bunda emeği olan başkanı görevden el ayak çektiriliyorsa tüm sorumluluk kesinlikle CHP yönetimindedir.

İnanıyorum ki hizmetleri, şeffaf yönetim anlayışı, vatandaş ile olan güçlü bağı sebebiyle Sibel Uyar Urla'da hiç unutulmayacaktır.

Hayat, sen nelere kadirsin!

CHP yönetiminin Urla'da Sibel Uyar'a yaptığı bu vefasızlık belki de kendisinin gelecek siyasi yaşamında daha iyi yerlerde olmasına sebep olacaktır.

Vatandaş olarak bizim de en büyük temennimiz bu.

Güle güle Büyük Başkan Sibel Uyar...