T A M A M mı?

Yayın Tarihi 11 Mayıs 2018

T A M A M mı?
16 yıllık iktidar, 24 Haziranda milletin Tamam demesi ile kenara çekileceğini söyleyerek sosyal medyanın sallanmasına neden olan  AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, “Tamam” ifadesi sosyal medyada dünya sıralamasında en üst seviyelere tırmanan T A M A M rekor kırdı.
Buna karşı devam yazılı paylaşımlar trollerle bile çırpınmaktan bir türlü sıralamaya bile giremedi. 2 milyonun üzerinde T A M A M paylaşım twiter ı ve sosyal medyayı salladı.
Milletin üzerinde birikmiş baskıların ortaya çıkışının sosyal medya aracılığı ile daha net görüldüğüne dün tanık olduk. 
Ekonomik göstergelerdeki kötü gidişe vatandaşın tepkisi artık daha net tepkilerle ortaya çıkacağı kanısındayım. Her yaşanan olaydan bir sonuç çıkaran hükümetin ve olumsuz gelişmelerin bir yerlere monte edilmesinden geri kalmayan hükümet, olumsuz ekonomik gelişmelere önlem alamaz ise 24 Haziranda seçimlerde ciddi tepki ile karşı karşıya kalabilir. 
Kurtuluş savaşından bu yana ekonomiler hep ön plana çıkmıştır. Ancak yumurta kapıya dayanınca ciddi reaksiyon veren vatandaşlarımızın bu süreçte de gelişen 16 yıllık iktidarın mağdurdan muktedire dönüşmesi ile hiçbir hatayı ve yanlışı kabullenmeyip sürekli muhalefeti suçlaması artık prim etmeyince milletin cebine de dokununca yeter artık. Deme zamanı geldiği düşünülüyor ki ! dün 2 milyon vatandaş bir anda T A M A M dedi.  Çığ gibi büyüyen bu tepkinin geri çevrilmesi ok yaydan çıkmış casına artık imkansız boyutlarda gözlemleniyor. Anket sonuçlarının liderlerin önündeki sonuçlarda zaten iktidarın paçasını tutuşturmuşa benziyor.  Bu arada FETÖ ele başını ya getirirler yada buna benzer bir gündem yaratarak ülke gündemini farklı bir noktaya çevirip bir  algı yaratıp seçim odaklı çalışma yürütürler. Dikkat edin seçim sonuçları seçim öncesi borsaya arzların bir anda 4-5 firma ile ortaya çıkması talandan mal kaçırırcasına yapılmıyor mu? 16 yılın ilk 4-5 yılında yapılanlarla son 11-12 yıldır yapılanları gözden geçirdiğimizde AKP hükümetlerinin tek başı tek yöneticisi tek sorumlusu pozisyonundaki Erdoğanın 24 Haziranda işi hayli zor görünüyor. Özellikle YSK üzerinde oluşan olumsuz algılarda göz önüne alınınca seçimlerde adil bir kampanya dönemide olmama olasılığıda yüksek ihtimal iken milletin bu duruma tepkisi hayli sert olacağa benziyor! Şimdi Hayır bloğunun Millet İttifakı kurması ile birlikte seçimlerde Tamam diyecek güçlü bir karşı taraf oluşmuş vaziyettedir! Metal yorgunluğunu teşkilatlarda arayan hükümet hükümette ki metal yorgunluğunun güç zehirlenmesinin farkına bile varmak istemiyor. Şimdi 24 Haziran heyecanla Milletin Tamam mı , devam mı  demesi bekleniyor!