Süper Lig'de Göztepe'ye yeni bir stat yakışır…

Yayın Tarihi 07 Haziran 2017

TFF 1. Lig Play-Off Finali’nde karşılaştığı Eskişehirspor’u yenerek, 14 yıl aradan sonra Süper Lig’e yükselen Göztepe, İzmir’e ve İzmirlilere büyük bir çoşku yaşattı.

Neredeyse tüm İzmir sokağa döküldü... 

Galibiyet coşkusunun kalbi Göztepe'deki kutlamalar ise mükemmeldi.

Artık bir İzmir takımız Süper Lig’de..

İzmirliler olarak görevimiz asıl şimdi başlıyor.

Hani İzmirliyiz diye sürekli övünürüz ya…

Seçim zamanı geldiğinde bizleri aydınlığa götürecek Atatürk ilkelerine bağlı bir siyaset üzerinde nasıl konsensus yaratabiliyorsak,Göztepemizin Süper Lig’e çıkmasıyla bu beraberliği futbolda da sağlama zamanımız gelmiş demekir.

İzmir, dört milyonu aşan nüfusuyla ülkenin 3. büyük kentidir.

Taraftar profili yüksek bir çok köklü kulübe sahip olmasına, yıllardan beri devlet tarafından her türlü söz ve taahhüt verilmesine karşınmalesef hep üvey evlat muammelesi görmüştür.

Göztepe’nin bu başarısı hem İzmir hem de İzmir takımları için büyük bir şanstır.

Bursa, Mersin, Başakşehir, Türk Telekom, Kayseri, Rize, Afyon ve Antalya,Vodafone Arena statları son dönemde müthiş şölenlerle hizmete girerken,Türkiye’nin üçüncü büyük kenti olan Güzel İzmirimin bunları karşıdan seyretmesi çok üzücüdür.

Tesis yokluğundan 45 yıllık Atatürk Stadı’na mahkum kalan İzmir, çürük raporuyla yıkılan ve iki yıldır kapalı olan Alsancak Stadı ile Göztepe ve Karşıyaka kulüplerininstat projelerininhızlı bir şekilde ilerlemesi bu başarının ardından zorunluluk olmuştur.

Bir sporsever olarak elbette ülkemin her bir köşesine bu tür spor tesislerinin yapılmasında fayda görmekteyim. Bu illere yapılan tesisleri de kesinlikle destekliyorum.

Batman’a, Hatay’a, Çorum’a ve Afyon’a stadyum yapılırken İzmir’in mahrum bırakılmasını ise içime sinderemiyorum.

Neden içine sindiremiyorsun diye soranlar olabilir.

Benim gibi İzmirlileri üzen, stat olayında olduğu gibi, ödediğimiz vergi ile aldığımız hizmet arasındabir uçurum olması. Bu yüzden içimize sinmiyor açıkçası.

Göztepe’nin bu başarısı tekrar göstermiştir ki; aydın, demokrat İzmir ve İzmir insanıyeni ve güzel stadyumları artık haketmiştir.

Başta ihale aşamasına gelen, UEFA standartlarına uygun, 20 bin 35 kişilik Göztepe Stadyumu hızlı bir şekilde tamamlanmalıdır.

İzmirliler olarak tek amacımız da bu stat projesi tamamlanana kadar elele verip Göztepemizi Süper Lig’de kalıcı hale getirmek olmalıdır.

Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, İzmir halkı ve İzmirli sporseverler bunları fazlasıyla haketmektedir.

Tüm sivil toplum kuruluşlarının, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, İzmirli iş adamlarının elini taşın altına sokma zamanı artık gelmiştir.

2018/2019 sezonuna yetiştirilmesi planlanan yeni Göztepe Stadı açılana kadar da Altaylısı, Karşıyakalısı, Bucalısı, İzmirsporlusu tek yürek olmaya mecburdur.

Bu güzel şampiyonluk ardından tekrar teşekkürler Göztepe…

Teşekkürler Başkan Mehmet Sepil ve Yönetimi, futbolcular ve büyük hoca Yılmaz Vural’a…

Ne mutlu İzmirli’ye…

Ne mutlu kendini İzmirli hissedenlere…