Siyaset için 2019 bir dönüm noktasıdır. 

Yayın Tarihi 08 Aralık 2018


31 Mart Yerel Seçimleri Ülkemiz açısından bir dönüm noktasıdır.  Bunun farkındalığını yaratmak gerektiği kanısındayım.  Halkın ekonomik olarak sıkıntıları gittikçe derinleşmektedir.  Yapılan zamların döviz artışı ile paralel gerçekleşmesi sonrasında dövizde düşüşle zamlar geri alınmamıştır. 
Halkın alım gücündeki daralma özellikle enflasyonun geçtiğimiz ay eksilerde çıkması acaba ne kadar inandırıcı gerçekleşmiştir. Görünen o ki halka yansıyan eksi enflasyon denilen bir durum yok! 
Yıllardır siyasetin içinde ahlaklı siyasetin neden yapılmadığının araştırmasını yaparım.  Neden ülkenin menfaati için toplumun ve halkın menfaati için bir Mustafa Kemal edasında çalışmalar yürütülmez diye sorgulardım. Bu sorgular yeterli gelir mi bilmem ama durdum düşündüm ya ahlaklı siyaseti savunup içinde yer alıp erk sahibi olacaksınız yada ahlaklı siyasetin inşasından vaz geçeceksiniz.  İsterseniz ülkedeki yanlışa dur diyebilirsiniz. İstemeniz yeter . Nazım Hikmet bile ben ne yapabilirim dediğinde kaleminden dökülen şiirle ülkesine vatanına sahip çıkmaya çaba sarf ederken bizler yerimizde durmamız gerekir. Mustafa kemalin etrafında binlerce milyar servet yoktu. Güç olarak milyonlar arkasında değildi. Tek başına çıktığı yolda milyonların yoldaşı olduğu  bir Türkiye kurdu. 
İstemek yapmanın yarısıdır. Ahlaklı siyaset gerçek hizmet yöntemidir. Halka hizmet hakka hizmet diyorsanız. Hizmetten kaçmayacaksınız. İllaki verilen konumları kullanarak çevrenize kendinizi hizmetlerinizle anlatabilirsiniz. Ahlaklı siyaset yaparak da gerçeği ama gerçeği söyleyeceğinize namusunuz ve şerefiniz üzerine yemin içmiş olursunuz.  Olması gereken de budur zeten! 
Siyasette en büyük ahlaksızlıkta bulunduğu konumu kullanarak kendine ekonomik rant sağlayanlardır.  Bizde siyasette gördüğümüz bu eksiklikleri giderecek ve bir hikaye yazarak siyasette ahlak esas bir yola girdik. Belediye başkan aday adayı olduk. 2012 yılında başlayan bu yolculuğumuzun sonu olan bayraklı belediye başkan aday adaylık süremizin sonuna geldik. İnşallah adaylığımız açıklanırsa siyasi bir kurum olan belediyeciliğin siyasetteki ahlak esasına göre nasıl hizmet odaklı çalışalar yapılacağı hususunda bizde tecrübelerimizi sahaya yansıtacağız. 
Bu vesile ile ; Aslında her şey hayal ederek başladı, önce güzel bir sokak güzel bir mahalle güzel bir ilçe çok güzel bir ülke hayaliyle  çocukların ve gençlerin gelecek kaygısının olmadığı toplum refahının sağlandığı sosyal adaletin eşitlik anlayışın hakim olduğu bir ülke hayaliyle Halkçı Kapsayıcı vatandaşla birlikte karar alan ve uygulayan tabana yayılmış demokratik bir yönetim anlayışını Hakim kılan kent altyapısı tamamlanmış ekonomik imkanları herkesin emrinde olan sosyal ve kültürel İmkanları vatandaşın ulaşabileceği hale getirilmiş bir bayraklı kurmak İzmirin merkezindeki ilçemiz hak ettiği değeri bulacak İzmir kurulduğu ilçeden dünyaya açılacak sevgiyle saygıyla ve mutlulukla bayraklı ailelerimize sıcak bir yuva olacak şimdi ben ve partim bunları gerçekleştirmek için yola çıktık Her gün durmadan dinlenmeden yoruldum demeden bayraklı için çalışıyoruz ben değil biz diyerek birlik ve beraberlik içinde Yeni bir bayraklı inşa edeceğiz kentsel dönüşümü yerinde halk için halk ile birlikte yapan bir bayraklı vatandaşın haklarını savunmak için yola çıktık her zaman halkın arasında katılımcı önce insan diyen bir yönetim anlayışı için halkın arasından hiçbir zaman ayrılmayacağımıza söz verdik bayraklı için İzmir için hizmet için! Dedik ve noktayı koyduk . bize inanana güvenen bütün vatandaşlarımıza mahçup olmamak için elimizden geleni yapacağımızı ahlakımızdan ödün vermeyeceğimizin bilinmesi istiyorum. Sevgilerimle