Sarışın adam

Yayın Tarihi 08 Eylül 2020

Ünlü her insanın öz geçmişi hep merak edilmiştir. Acabalar hep ünlü insanların karşısındadır.  Oyuncu olabilir, sporcu olabilir ya da siyasetçi de olabilir. İnsanların ilgi duyduğu birçok alanda  çok sayıda ünlü de olunca bu merak daha da çoğalır. Sözü ünlü eski futbolculardan, antrenörlerden ve ülkenin en sevilenler listesinden olan birinden söz edeceğim.

Ünlü her insanın öz geçmişi hep merak edilmiştir. Acabalar hep ünlü insanların karşısındadır.  Oyuncu olabilir, sporcu olabilir ya da siyasetçi de olabilir. İnsanların ilgi duyduğu birçok alanda  çok sayıda ünlü de olunca bu merak daha da çoğalır. Sözü ünlü eski futbolculardan, antrenörlerden ve ülkenin en sevilenler listesinden olan birinden söz edeceğim. Kim mi... Şu günlerde yoğun bakımda bizlerin ve herkesin iyileşmesini bekledigi Nevzat Güzelırmak'tan söz ediyorum. Onun futboldaki İngiliz sıfatı sadece oyun stilindendi. Oysa yaşamı tam anlamıyla bir Türk gibiydi. Yer sofrasında yemek yemeyi de bilirdi. Avrupalılar gibi masayı da bilen ender bir insandan söz ederken, onu anlatacak öyle güzel anılar var ki...

BİZLERİN NEVZAT ABİSİ

Dürüst ve samimi insan olmanın patentini o sürekli olarak kalbinde tutardı. Kimi sever, nereye gider, kimi tutar... Güzelırmak'ın gönül terazisinde ibre hiç değişmezdi. Takımdaşlığında tuttukları sadece Göztepe adına olduğundan ona inananlar hep yanındaydı. Bizlerin Nevzat abisi yıllar içinde hiç değişmedi. Futbol arenasında, kariyeri boyunca onun adı hiçbir zaman olumsuzlar listesinde olmadı. Futbol dünyamızdaki bu sarı adam rakiplerini öylesine rahatsız ederdi ki, ona kimse kızamazdı. Ayağındaki topu öylesine kullanırdı ki rakiplerin deyim yerindeyse belleri kırılırdı.

EFSANELERE SAHİP ÇIKALIM

Onu futbolda ve insancıl kulvarda ne kadar anlatsak azdır. Bizlerin Nevzat abisi güçlü ve inançlıdır. Onun iyileşmesi için gerekli çalışmaların yapıldığı haberleri umudumuzu arttırıyor.

3 hafta önce efsaneler ciddi rahatsızlık içinde şeklinde yazdığım yazı sonunda çok üzüldüm. İnsan  böyle sonuçları istemez ama hayatın da bir gerçeği var. Göztepe Başkanı Sayın Sepil'e sitem etmemiştim, herhalde yanlış anlaşıldım. Konum şu; efsane olmak kolay değilse onlara sahip çıkmak lazım dedim. Zaman hızla geçiyor ve yaş alıyoruz. Arzumuz dostlardan ve ağabeylerden güzel haberler almak.