Sahte tipler

Yayın Tarihi 18 Haziran 2019

İnsanoğlu işte... Bazen söylediğini bilir bazen söylediğine inanır, bazen de bildiğini unutur... Bazen de işine geldiğince konuşur... İsmi önemli değil ancak o kendini bilir. Hele hele bu yazıyı okuyunca daha da iyi anlar.

İnsanoğlu işte... Bazen söylediğini bilir bazen söylediğine inanır, bazen de bildiğini unutur... Bazen de işine geldiğince konuşur... İsmi önemli değil ancak o kendini bilir. Hele hele bu yazıyı okuyunca daha da iyi anlar. Devlet görevlisi biri zamanında birilerinin sırtına çıkıp kendince başarılı oldu. Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derlermiş ya aynen öyle bir durum. Adam her dalda oynamayı çok sevdiği için bir yerlere gelirken kiminle ne konuşacağını, kiminle nasıl sohbet edeceğini, bildiği için adım, adım hedefine böyle yaklaşanlardandı. Yani suni bir ilerlemenin ürünü olarak bir yerlerde bulundu. Ardından emekli olunca bu kişiyi ciddi iş adamı sanıp yanına alanlar kısa sürede yollarını ayırdılar.
Bizlere ters bir durum olduğundan her zaman mesafeli yaşamayı tercih ettiğimden bu kişiyi uzaktan da olsa izlemeyi tercih edenlerden biriydim.
Malesef günümüzde böylesine insanların sayısı o kadar çoğaldı ki çevremize bakınca bu tipleri görmekten adeta bıkkınlık geliyor bizlere..Dost görünüp yakınlıkla ilgisi olmayan bu insanlar nasıl çoğaldılar nasıl oluştular bilemiyorum.
Spor dünyamızda da böyle tipler çoğunluktaydı. Altay genç takımında oynarken bir antrenörümüz vardı o da bu tiplerden biriydi. Kendine göre futbol adamıydı ancak adam sırf mimikti ve çevresinde komiklikler yaparak bir yerlere gelmeyi de başarmıştı. Hatta Altay'ın bir kupa finalinde bu adamı antrenör olarak kenar yönetimde bulunmuştu. Şunu iyice anladım ki bu tipler bundan sonra hep olacaklar ve hatta daha da çoğalacaklar. Devir bu tiplerin devri. Bunlar işte böyle yavaş, yavaş içimize girip adeta cirit atıyorlar.
Oysa spor kavramı içindeki insanlar daha berrak ve net olmaz mı? Ama üzülerek belirtiyoruz ki toplum aynı olunca fazla bir şey değişmiyor. Bunların karakterleri gerçekten bulaşıcı galiba...