Rockefeller'in ölmeden önceki itirafları!

Yayın Tarihi 22 Mart 2017

Türkiye’de Koç’u, Sabancı’yı bilmeyen yoktur, dünyada da Rockefeller’i. Amerikalı milyarder Pazartesi günü öldü.

Eeee, bize ne?

Zenginin malı züğürdün çenesini yorar! Yorulalım biraz bakalım.

Bu Rockefeller bir süre önce dünya ve Türkiye hakkındaki itiraflarıyla gündeme gelmişti. Rockefeller’in itirafları nedendir –referandumdan dolayı herhalde- yankı uyandırmadı.

Oooo ne itiraflar, ne itiraflar!


* * *


Rockefeller’in kişisel servetinin 3.2 milyar dolar olduğunu yazıyor Forbes dergisi.

Forbes dergisi tam da Rockefeller’in öldüğü gün dünyadaki dolar milyarderleri listesini açıkladı.

Dünyanın 1 numarası Microsoft şirketi kurucusu Bill Gates. Tamı tamına 86 milyar doları var. (Tamı tamına derken saydın mı diye soracak olanlara cevabım, evet saydım, inanmıyorsanız siz de sayın!)

Türkiye’de dolar milyarderlerinin başında Murat Ülker var. Serveti tamı tamına 3.7 milyar dolar. İkinci Hüsnü Özyeğin, üçüncü Semahat Arsel. Kardeşi Rahmi Koç altıncı sırada.

Türkiye’de ilk 100’e giren milyarderlerin toplam serveti 102 milyar dolar. Yani neredeyse Bill Gates tek başına 100 kişiye bedel. Bizimkiler dünyadaki dolar milyarderleri arasında züğürt kalıyor biraz!


* * *


David Rockefeller yatağında ölü bulunmuş. Tam 102 yaşındaymış. 100’üncü yaş kutlamasında 200’üncü yaşı gününü de kutlayacağını söylemiş. Dedikoduya göre birkaç defa kalbini ameliyatla değiştirmiş. Son iddia 7 kez kalp, 3 kez böbrek ve 2 kez de ciğer nakli olduğu yönünde.

Ama kader işte yine kalp yetmezliğinden ölmüş!

Amerikan ve dünya kapitalizmi ile özdeşleşmiş bir isimdi Rockefeller. Kişisel 3.2 milyar dolardan çok daha fazlasına hükmediyordu.

“Dünya İmparatorluğu” diyordu. “Yeni Dünya Düzeni” diyordu.

Hmmm, şimdi geldik işte bizi ilgilendiren konuya.

Bu “Yeni Dünya Düzeni”ndeki yerimiz ne?

Dünya İmparatorları bize hangi rolü biçtilerse o!

O mu? Acaba? Hangi rol?


* * *


David Rockefeller’in itiraflarını okumanızı öneririm. 1950’lerden sonra Türkiye’ye Marshall yardımları adıyla nasıl el attıkları, 1960 ve 1980 darbelerini nasıl yaptıklarını bir bir anlatıyor. Menderes’in neden idam edildiğini, Celal Bayar’ın neden idam edilmediğini öğreniyoruz. Bu arada bazı teoriler de öğreniyoruz itiraflardan. Mesela Ordo ab Chaos-Önce kaos, sonra düzen-teorisi.

Hala geçerli ve uygulanan bir teori değil mi? Aslında bu itirafları devam yazısında ele almak gerekli.

Zenginin malı züğürdün çenesini yorar demiştim yazımın başında. Bunu biz züğürtler yaşıyor ve biliyoruz. Peki züğürdün çenesi zenginin malını yorduğu zaman ne olur acaba?