Ne zaman ülkemde demokrasi olacak!

Yayın Tarihi 22 Temmuz 2016

Hayatımızdan bezdik vallahi!

Biz ne zaman gelişmiş ülkelerdeki gibi huzur ve refah içinde yaşayacağız?

Ne zaman ticaretle uğraşan vatandaşımız devalüasyon korkusu yaşamayacak?

Ne zaman zulüm haberleri ile ölüm haberleri duymayacağız?

Ne zaman silahların sustuğu toplumun özgür barış içinde ve huzur içinde yaşayacağı demokratik bir toplum olacağız?

Ne zaman, artık yaşama alanlarımızda kısıtlama gerçekleşmeyecek?

Ne zaman seyahat engelimiz olmayacak?

Ne zaman herkes birbirine gülerek, sempatik hitap etmeye başlayacak.

Ne zaman dolar ve euronun aşırı artışından büyük zararlar eden ve batan esnafımız, şirketlerimiz, artık olmayacak?

Ne zaman konumu, koltuğu ne olursa olsun bireylerin kendinden geçmeyeceği, kendi olacağı ve evrim geçirmeyeceğini göreceğiz?

Ne zaman yaşam hakkımız, sosyal ve ekonomik durumlarımızın garanti altında olduğunu düşünerek yaşayacağız?

Ne zaman ülkenin bekası için birarada bulunabilme iradesini göstereceğiz? İllaki darbe girişimi olunca mı birarada yaşama sorumluluğumuz aklımıza gelecek?

Ne zaman siyasilerin hayatımızda önemli olmadığı günleri artık yaşayacağız?

Ne zaman 15 Temmuz'daki darbe girişimi ve Millet Meclisi'nin bombalanması sırasındaki gibi parlamentoda milletvekillerinin birliğini, omuz omuza ülkeyi birarada tutma çabasını, sürekli göreceğiz?

Ülkemizde milli birlik ve beraberliğin çok ama çok önemli olduğunu 15 Temmuz akşamı bir kez daha gördük. Sadece Cumhurbaşkanı'nın CNN Türk'teki facetime ile millete seslenişi değil, Millet Meclisi'ndeki diğer siyasi partilerin temsilcilerinin birarada kol kola bütün milleti sokağa davet etmesi ile milli birlik ve tepki hareketi başlamış ve darbeye karşı konulmuştur.

Ne zaman demeden derhal hemen şimdi, bu saatten itibaren bu ülkenin milli birlik beraberliği hiçbir siyasi menfaat ve çıkara bağlanmadan amasız ve fakatsız birlikte beraberce parlamentoyu çalıştırarak demokratik ülkeyi milletle kol kola birbirine kenetleyerek sağlanmalıdır.

Hatta hepimizin özlemi olan Cumhurbaşkanı'ndan, Başbakanı’na, ana muhalefet partisinden diğer muhalefet ve siyasi parti liderlerine herkesin kol kola girmesi ve ülkeye, hatta dünyaya bir birlik ve beraberlik resmini vermeleri olağanüstü halden daha önemli olacaktır.