Mutluluk !

Yayın Tarihi 11 Kasım 2017

Mutluluk !

Nedir bu ülkenin vatandaşının hali! Bu kadar acı, keder, zulümle karşı karşıya kalmış başka kaç millet vardır?. Bu kadar güzel bir coğrafyada birilerine kul köle olmaktansa, kendin olup daha rahat yaşayamaz mısın be ülkemin insanı? Elbette yaşarsın. Önce insan olmanın erdemlerini yerine getirerek olabilirsin. Hakkını aramayarak Birilerine kapı kulu olmakla nereye varabilirsin ki!

Ölümünün 97 yılında rahmetle minnetle, şükranla, sevgi ile dün andığımız ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ün düşündüğü istediği gibi, hür ve bağımsız bir ülke yaratmanın, manda ve himaye ile olmayacağını insanca, hakça, bağımsız , özgür  yaşamın bu ülkenin insanlarının hak ettiği herkesin bilmesi gerekir.  Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacak tır . Ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Derken milletine halkına güvenmiş ve bu vatan topraklarını bizlere emanet etmiştir. Görevi ,hür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyetini kurmak ve onu koruyacak insanlarına teslim etmek ve tek adam olmamak olmuştur.

Kendi kendine sor bakalım sabahları kaç kişi günaydın, hayırlı günler dediğini. Kaç kişinin gülümseme ile biri birine baktığını hayırlı işler dilediğini, sor bakalım kendine. Mutlu bir toplum muyuz. Mutsuz bireylerin çığ gibi çoğaldığı neredeyse mutsuzluk oranın yüzde 90 lara ulaştığı bir toplum nedern olduğumuzu?

En büyük mutluluğun Fenerbahçe’nin ,Beşiktaş’ın, Galatasaray’ın veya Milli takımın galip gelmesi sonucunda mı oluşacağını? Sor bakalım kendine !

Veya bebeğini kucağına alan, annenin, babanın mı mutlu olduğunu , sor bakalım kendine çocuğunun okuldaki başarısı ile gururlanan mutlu olan annenin mi mutluluğu sadece yaşanmalı?Yoksa bir ülkeyi ülke yapan en önemli değerlerde buluşmanın oluşturduğu mutluluk mu, Mutlu bir toplum yaratmak mı en büyük mutluluktur.  Yoksa trilyonlarca dolara sahip olmak mıdır mutluluk. ?

Lider olmak , bir ülkede unutulmaz olmak efsane olmak,  başkomutan olmak, başbuğ olmak  Ata olmak Atatürk olmak mı mutluluktur. Olduğunu zannetmek midir mutluluk? Mutluluk yoksa  Ata olduğun toplumunun her bireyinin  mutluluğunu görmek midir mutluluk? Herşeye hükmetmek midir mutluluk. Yoksa herkesin mutlu olduğunu görmek bu mutlulukta pay sahibi olmak mıdır mutluluk. “Komşun aç yatarken senin tok yatman” mıdır mutluluk. İşsizin aç susuz kalması, sefaletin üst seviyelerde gezmesi midir, mutluluk. ? Yoksa Sefaleti önlemek, hakça, özgür yaşamı inşaa etmek midir? Mutluluk. ? Zevki sefa içinde yaşamak mıdır, Mutluluk. Yoksa Birlikte yaşamak paylaşmak birlikte yücelmek midir mutluluk.?  Toplumsal değerlerimizin yücelmesi saygın hale gelmesi mi mutluluktur. Yoksa değerlerin ayaklar altında gezinmesini sağlayan menfaat ve çıkar dünyası yaratarak değerleri yok etmek midir mutluluk.

Ata ya Atatürk e hakaret edenleri hoş görmek ve saygı duymak mıdır mutluluk?  Yoksa Atatürk ün Ata’nın ne olduğunu iyi kavratmak mıdır mutluluk? Bu ülkenin geçmişini iyi bilmek,dersler çıkarıp geleceğe samimi, dürüst, vatan ve millet için, aile için, çocukları için, onurluca, dürüst yaşamak ve çalışarak, ülkeyi kalkındırmak mı mutluluk? Yoksa ülkeyi emperyalistlerin elinde oyuncağa çevrilmesine sesiz kalmak mıdır? Mutluluk. ?Para mutluluk getirmez. Huzur vermez. Erk mevki makam gelip geçicidir. Bıraktığın eser seni kalıcı kılan mutlu edecek olan en önemli unsurdur.

Gelip geçici olmayan bir tek Yaradandır.  Ve eser bırakan fanilerdir. Onurluca yaşam için kendiniz olun! Kimseye kapı kulu olmayın. Onur, şeref, bir isim değildir.? Kalın sağlıcakla ülke vatan bilinciyle!