Milletin Feraseti

Yayın Tarihi 07 Nisan 2021

Sabah sabah, haydar haydar şarkısı ile güne başlar mı insan? Öyle bir başlar ki hele hele bir de Müslüm Filminin müziği ise ve seslendiren de Timuçin Esen ise başlanır kardeşim başlanır...
“Bu ülke bir gün, gaflet delalet ve hatta hıyanet içersinde olanlar tarafından yönetildiğinde işte o gün  Türk istiklalini ve Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek namuslu ve şerefli Türk Gençliğinin  ve Türk Milletinin görevi olacaktır.
Ömrümün en önemli dönemi olan 30-49 yaş aralığını, AKP nin yönettiği ülkemde yaşıyorum. AKP nin ilk kurulduğu süreçte bana da AKP de siyaset yapmam için teklif geldiğinde dünya görüşlerimizin hiç uymadığını ifade ederek asla ve kata kabul etmeyeceğimi dile getirmiştim. Çocukluğumdan bu yana Sol sosyal demokrat siyaset ve ideoloji, sosyal demokrat benliğimi oluşturmuştu. Bundan asla vaz geçemiyordum. Özellikle iktidarın ekonomik nimetleri göz kamaştırmış olsa da temiz ve helal ekmeğimi kazanıp çocuklarımın kursağından geçirmiş olmanın mutluluğu ve onuru ile yaşadım. 
AKP de siyaset yapmadığım için onurluyum iyi ki AKP de siyaset yapmamışım. Bugün ülkemizin içinde bulunduğu  ekonomik buhranlı süreçlerinin  tek adam yönetimine bağlı olduğu şüphesiz gerçeği ile karşı karşıyayız. Her zaman demokrasiye inancımla sandık ve milletin ferasetinin her şeye kadir olacağını düşündüm düşünmeye de devam ediyorum. Sandıkla gelen sandıkla gitmelidir. Getiren götürmesini de bilir. Millet,ferasetine vurulacak bir darbe asla ve kata vücut bulmaz bulamaz.
İhvancı yönetim anlayışında olan ve olacaklar  her zaman milleti korku iklimi ile yönetmeye çalışırlar. Kaygı ve korkunun egemenliği milletin ferasetini baskılama amaçlıdır. Milletler yada geç bu korkunun ve kaygını gereksizliğinin farkına vardığında ihvancı yapı yeni senaryolarla iktidar da kalma çabası içersine girer. Türlü türlü senaryolarla gündem ve kamuoyu oluşturmaya çalışır. Ama artık millet bıkmıştır. Usanmıştır. Hayvan terlidir. Artık yemiyor. Yedirilemiyor. Ya milliyetçi söylem veya maneviyat ön plana çıkarılarak din elden gidiyor çığırtkanlığı artık milletin ferasetini etkileyemiyordur. Şimdi milletin dikkatini çeken ne biliyor musunuz? AKP de siyaset yapmış olan ve yapmaya devam eden kim var kim yok hiç birinin ekonomik sorununun olmamasıdır. Özellikle bu saptama yöneticilik ve belirli mevki makamlara gelmiş kişiler için çok net gözlemlemek mümkündür.  Etrafınıza bakın göreceksiniz ki 19 yıllık AKP iktidarının nimetlerinden faydalananların yarın sanki çocuklarına hiç hesap vermeyecek miş gibi yaşamaları çok enteresandır. Ehli vicdan ehli namus olan kişiler için sözümüz meclisten dışarı tabii ki! Arkadaş , Bu dünya , Adem den Nuh a , İsa dan , Musa ya Davut a Muhammed e kadar sultanlardan krallara padişahlara kadar ölümlü olan kimseye kalmamıştır. Siyasilere de kalmayacaktır. Sanki ölümsüz müş gibi millet için değil kendi için çalışanların milletin açlığından sefaletinden bi haber olanların milletin iki elinin yakalarına yapışacağının hesap gününün  farkında bile değillerdir. 
 30-49 yaş aralığımda ülkemde güzelliklerden bahsedecek en der günlerimiz olmuştur. Yine de umutsuzluğa kapılmıyorum. En azından vicdanen rahatım umudumu sımsıcak tutuyorum. Ve ülkemin geleceğinin milletimizin feraseti ile düzeleceğini düşünüyorum. ve bunun içinde herkesin elinden geleni yapmasını diliyorum.” Başkalarının aklı ile yaşayan başkası olur. Kendi aklıyla yaşayan kendi olur…”   Gelecek milletimizin refahı mutluluğu ve zenginliğinin yaşandığı yaşayabildiğimiz çoluk çocuğumuzun yüzüne bakacak onurumuzun olduğu bir gelecek olması temennisi ile selamlar…