MHP’de kongre heyecanı…

Yayın Tarihi 22 Haziran 2016

Geçtiğimiz hafta Milliyetçi Hareket Partisi'nde ilginç gelişmeler yaşandı.

Gerçekleşen Olağanüstü Tüzük Kurultayı ile parti tüzüğünde değişikliğe yönelik verilen önergelerinin tümü kabul edildi.

Ayrıca kurultayda, seçimli genel başkanlık kurultayı için genel merkezin daha önce belirlediği 10 Temmuz tarihi de kabul gördü.

Aslında iş buralara gelmeden çok rahat çözülebilirdi.

Bahçeli’nin ‘ Seçim mi istiyorsunuz, hadi bakalım seçime gidiyoruz’ demesi yeterli olacaktı.

Türk milliyetçiliğinin temsilcisi, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünün teminatı olarak gösterilen MHP’de mahkemelere düşmeyecek, mahkeme kararıyla kurultay yapmayacaktı.

Lakin sonun başlangıcını Bahçeli 7 Haziran’da hazırladı!

7 Haziran akşamı sonuçların hemen ardından Bahçeli’nin ilk açıklaması ‘erken seçime gidelim’ şeklindeydi. Aslına bakarsanız son zamanlarda alınan en büyük oy oranına rağmen, Bahçeli’nin bu isteği yıllar sonra ilk kez muhalefet partilerinin oy oranı iktidar partisini geçmişken hem de çok şaşırtıcıydı.

Sözde keskin iktidar aleyhtarı gözüken zat-i muhteremin, tüm can alıcı karar ve uygulamalarda ‘iktidarın kurtarıcısı’ rolünü oynuyor olması, koltuk ihtirası artık halkın gözünden kaçmıyordu.

Tüm bu gelişmelerin ardından yapılan 1 Kasım Seçimleri’nde Bahçeli öyle bir şamar yedi ki, herkes o günden beri “Ne olacak bu MHP'nin hali?” diye konuşur oldu.

Siyasi ihtiraslarına yenilmiş ve halkının taleplerini göz ardı eden Bahçeli, 1 Kasım Seçimleri sonrası resmi olmasa da parti tabanında gönüllerdeki yerini kaybetti.

Lakin Bahçeli’den bunu anlamasını beklemek hayaldi.

Kendisinden beklenti çok net aslında.

Başarısızlıklardan ders alma, ciddi bir değişime gitme, faturayı kendisine kesme fırsatını değerlendiremedi sayın Bahçeli …

Yarattığı, “Onunla konuşmam, bununla yan yana durmam” politikası iflas ettiğini, seçim meydanlarında okuduğu martavalların önemsenmediğini, yüce divana gönderme, yolsuzluk ve hukuksuzluk üzerine atılan boş vaatlerin seçmende etki yaratmadığını göremedi malesef…

Artık tüm ümitler toplanan imzalar sonrası gerçekleşecek Tüzük Kurultayı’ndaydı.

İlk eşik geçildi.

Gözler 10 Temmuz’da gerçekleşecek Genel Başkanlık Seçimi’ne çevrildi.

Fakat MHP'de muhalif kanadın 19 Haziran’da yaptığı olağanüstü tüzük kurultayında alınan tüm kararlara Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin ihtiyati tedbir kararı vermesi işleri karıştırdı. 10 Temmuz’da yapılacağı belirtilen kongre tam anlamı ile çıkmaza girdi.

Herşeye rağmen umudumuz kongre olması yönünde. Umarım kongre olur ve seçimde aday adayı bile olmadan onurlu ve başı dik ayrılabilir o koltuktan sayın Bahçeli.

Son olarak sayın Bahçeli’ye derim ki: “ Gelin sizi MHP Genel Başkanlığı’nı devralmanızdan sonra ülkücü gençliği derleyip toparlamanızla, dürüst ve namuslu kişiliğinizle, devlet adamlığınız ile hatırlayalım.

Bırakın bu inadı Sayın Bahçeli!

Lütfen seçimi engellemeyin!

10 Temmuz’da aday olmayın….