“Menemen”de Tunç Soyer’in dahli var mı?

Yayın Tarihi 08 Aralık 2020

“Menemen”de Tunç Soyer’in dahli var mı?

3 Aralık perşembe günü Yenigün’de de okudunuz...

Menemen  “rezalet”ini değerlendiren MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, “baş sorumlu Tunç Soyer’dir” dedi.

Başkan Şahin, “Menemen’de yaşananlar bir CHP klasiği, CHP’nin yönettiği yerlerde yatırım yapılmaması, personelin maaşını alamaması, Menemen halkının belediye hizmeti görememesi gibi birçok konu var. Belediye hizmeti sadece çöp toplamak değil. Bakın 22 yıldır Menemen’i CHP yönetiyor. Orada 22 yıldır CHP’nin yaptığı bir şey gösterin. Üst geçidi yenilediler, buna gülünüyor. Son 1 buçuk yılda olan üst geçidi yenilediler. Bu bölgesel de değil, genel bir CHP klasiğidir. Bu işlerin baş sorumlusu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer. Menemen’deki durum, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bakış açısıyla da yakından ilgili. Hem Serdar Aksoy’un seçilmesinde, gelmesinde, ilçeye yapılması gereken ve yapılmayan yatırımlarda Büyükşehir Belediyesinin de sorumluluğu var!” diye konuştu.

 

***

 

Şimdi şöyle bir anımsayalım...

 

Yerel Seçimler sürecinde Buca’nın Belediye Başkan adayı defalarca değişti(rildi!)Tunç Soyer sesini çıkardı mı; çıkarmadı.

İzmir gibi çok önemli bir ilin en büyük seçilmiş yöneticisi olmaya hazırlandığı bir dönemde kentin en önemli ilçelerinden birinin adayının zırt-pırt değiştirilmesiyle ilgili tek bir yorum yaptı mı; yapmadı.

 

Burak Oğuz’un Urla Belediye Başkanlığı’na aday gösterildiği günlerde de, çok daha önceki yıllarda olduğu gibi, Oğuz’un “FETÖ ile iltisaklı” olduğu kuşkuları hep dile getirilmekteydi... Tunç Soyer sesini çıkardı mı; çıkarmadı.

 

Serdar Aksoy da Tunç Soyer’in son dönemde en çok birlikte göründüğü adamlardan biriydi… İzmirlileri etkileyebileceği zannıyla şehiriçi asfaltlarında rengarenk kasklarıyla bisikleti tercih eden Soyer, tarlaları görünce poşu takıp biçerdöverlere binmiş, Aksoy ile birlikte karakılçık buğdayı hasadı falan yapmıştı… O dönemde de Menemen’den “kötü kokular” geldiği iddia ediliyorduTunç Soyer sesini çıkardı mı; çıkarmadı.

 

Peki bırakalım, olayları, gelişmeleri ve tepkileri…

Şu sorunun yanıtına odaklanalım; İzmir’in ilçe Belediye Başkan adaylarının kim olacakları belirlenirken Tunç Soyer sesini çıkardı mı; çıkarmadı mı?

 

Diyelim ki sesini çıkar(a)madı… Yazık! Demek ki, birlikte çalışacağı takım kurulurken hiç oralı olmamış, kendisine dayatılan her şeye “tamam” diye boyun eğmiş.

Diyelim ki sesini çıkardı… Çok yazık! Demek ki, kendini hiç dinletememiş, koskoca İzmir’in Büyükşehir Belediye Başkanı olacağı en başından belliyken bile ağırlığını koyamamış.

Şimdi sıkı durun; diyelim ki Soyer kendini dinletebildi ve adayların belirlenmesinde önemli bir rol oynadı; çok çok yazık; hatta bu tam bir felaket!

Çünkü, demek ki hep yanlış adamlar seçmiş!

 

 

Genel bir durum değerlendirmesiyle sanki Veysel Şahin haklı gibi görünüyor.