Mahcupmuşlar!

Yayın Tarihi 31 Mart 2013

Kim mi? Düşünün bakalım. Söylediklerini sonra, 'Siz yanlış anladınız. Yanlış algıladınız, biz öyle demek istemedik, öyle söylememiştik' diyen zihniyet sahipleri elbetteki.

Gavur olduk ses çıkarmadık, dindarlığımızın farklı olduğunu söylediniz, irfan geleneğine ihtiyacımız olduğunu söylediler, farklı dindarlığımızdan dolayı ve irfan geleneğimizin olmayışından dolayı da bize uygun bir müftü ataması yaptılar, sesimizi çıkarmadık. Memleketi Suriye ile savaşa soktular sesimizi çıkarmadık. Emeklilerin canını okudular, sesimizi çıkarmadık. Gazetecileri patır kütür içeri tıktılar 300-500-1000 gün içeride tuttular sesimizi çıkarmadık. Üst rütbeli subayların yüzlercesini içeri tıktıkları için Doğu ve Güneydoğu'daki birliklerde görev yapacak üst rütbeli kalmadı dediler sesimizi çıkarmadık. İzmir'e belediyelerden izin almadan gökdelenlerini Şehircilik ve Çevre Bakanlığı'ndan izin alarak diktiler sesimizi çıkarmadık. Vatandaşlara mahalle baskısı yapmaya başladılar sesimizi çıkarmadık. İçki yasaklandı başı açık veya örtünmeyen kadın şudur budur dediler sesimizi çıkarmadık. Türban takmak moda olmaktan çıktı yalakalıklar ve yaranmalar için kullanılan bir şekilcilik haline getirilmeye çalışıldı, sesimizi çıkarmadık. 34 sivil vatandaş bilerek ve kasten öldürüldü, hükmü “müebbettir” sesimizi çıkarmadık. Mustafa Kemal’e ve Cumhuriyet değerlerine saldırıldı, sesimizi çıkarmadık. İranlaşıyoruz dediler duymazdan görmezden geldik. Sesimizi gürleştiremedik korku imparatorluğu yaratıldı. Sesimizi duyan yok mu diye bağırdık AKUT bile ben bilmem abi kusura bakmayın dedi. Yahu sesimizi çıkarmaya çıkarmaya hemoroit olduk. İlaç tükendi artık bağışıklıkla ilaçlar da tesir etmiyor. Yine sesimizi çıkarmadık. Ee ne olacak şimdi.

Açıklayın açıklayabildiğiniz kadar sizi yanlış anladığımızı ve bize karşı yanlış anlaşıldığınız için mahçup olduğunuzu, aklımızla oynamaya kalkın kalktığınız kadar. Aptal yerine koyun koyduğunuz kadar ama her şeyimizi de almış olabilirsiniz, alabildiğiniz kadar. Bir şeyi alamazsınız. Ruhumuzu, işte ona da gücünüz yetmez. Çünkü onun ait olduğu yer bellidir. Şimdi soruyorum. Güce ve makama tapan zavallılar. Siz de ruh var mı? Zavallı olarak mı kalacaksınız. Yoksa ben de varım bu toplumda bir bireyim yalakalık yapmayayım da adam olayım mı diyeceksiniz… İzmir bir gerçektir. İzmir bir idoldür. İzmir bir yaşam biçimidir. İzmir İslam dininin temel dayanaklarını özümsemiş bir gerçektir. Siz anlarmısınız zor ama , İzmir size değil siz İzmir'e uyacaksınız. İslam dini evrensel, çağdaş, gerçek sosyal demokrat bir dindir. Dinimizin sizin gibilerin elinde oyuncak haline getirilmesine asla izin vermeyecek de İzmir'dir.