Lanetlemiyorum

Yayın Tarihi 02 Temmuz 2016

Neyi mi, lanetleyen hiçbir şey yapmayanı lanetlemiyorum. Niye lanetleyeyim? Canlar gidiyor. Ülkenin gövdesine bombalar yerleştirilip patlatılıyor. Hem de elini kolunu sallayarak gelip etrafı kaleşnikof markalı uzun namlulu silahlarla tarayıp üstlerindeki bombaları patlatıyorlar. Çok enteresan, istihbarat zafiyetinin olmadığı söylenen yerlerde özellikle bombalar patlatılıyor. Bu patlamalar sonucunda son bir yıldır 300'den fazla insan katlediliyor.

Siyasi iktidar temsilcileri, ülke yönetiminde yer alan bakanlar istihbaratla ilgili sıkıntı olmadığını söylerken öte yandan istihbaratın polisi ve yetkili kurumları uyardığı söyleniyor. Şimdi kime inanacağımı şaşırdım. İstihbarata mı hükümet yetkililerine mi inanacağıma şaşırdım.

İçişleri Bakanı'nın mecliste muhalif parti temsilcilerini dinlemeden meclisten ayrılması ve bilgilendirme sonrasında sorulara cevap vermemesi enteresandır. Meclisi bile bilgilendirmeyen bir düşünceye halkı bilgilendireceksin kardeşim demek mümkün görünmüyor.

Anlaşılan ülkede tek parti süreci başlamış. Biz yaptık oldu bitti. Başka düşünce yapısı ve öneriler umurumuzda değil, bizim dediklerimiz her zaman doğrudur. Bu yapı ve düşünce anlayışı bu ülkeyi medeni, çağdaş, demokrat hukuk devleti ekseninden çıkarır. Başka ülkelerde gerçekleşen terör saldırıları ile Türkiye’deki terör saldırılarını mukayese edip “ne olmuş canım” tavrında davranmak  makul karşılanamaz.

Perşembe günü bilgilerine göre “İstanbul Atatürk Havaalanı'nda 43 kişi ölmüş 94 kişi de hastanede yaralı olarak tedavi görmektedirler” diyor İçişleri Bakanı!

Benim anlayamadığım bu IŞİD terör örgütüne hükümet yetkilileri ve AKP'liler neden DAEŞ diyorlar. Onların dışında bütün dünya IŞİD diye ifade kullanırken.  Anlamak zor değil mi?

Bütün dünya IŞİD katliamı ile ilgili Türkiye için yas tutarken ve dua ederken biz Osmangazi Köprüsü'nün açılışında davul zurnalar çalıyoruz. Ölen bizim evladımız. Yabancı yas tutuyor, biz mutluluk selfiesi ile şov üstüne şov yapıyoruz.

Şimdi niye lanetleyelim ki?  Allah'a havale ediyoruz. Ne söylerseniz söyleyin, olan oluyor. Sorumluluk yok. Kimse kendisini ölenden sorumlu tutmuyor. Ölenin anası ve babasından, eşinden, çocuğundan başka kimse maalesef sorumlu olamıyor. Olan bitenden kendini sorumlu görmeyen zihniyetin neyini lanetlediğimi de bilmiyorum… Evet nereden nereye geldik? Binlerce şehidi olan bir ülke haline geldik. Hem de bir yılda geldiğimiz yer gözyaşının sel olduğu, vicdanların yok olduğu bir ülke halidir. Yazık ki ne yazık. Dünya durumumuza ağlarken, sözde inançlı diye geçinenler davul zurna çalıyorlar… Allah'a havale ediyorum…

Kandiliniz mübarek olsun. Şimdiden Ramazan Bayramınızı kutluyor. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sevgi ile ve vatanınızın sorumluluğu ile yaşamanızı diliyorum.