Kısa kısa gündem notları

Yayın Tarihi 10 Haziran 2021

Bugün de “kısa notlar” günü; buyrun efendim:

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin haftalık grup toplantısında muhalefet partilerinin “Sedat Peker fırtınası” konusundaki tutumlarını eleştirerek, “Milletten umutlarını kesenler, gırtlaklarına kadar iç içe girdikleri terör örgütleri yetmemiş olacak ki, şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar” diye konuştu.

 

İktidarın şu dönem verebileceği en güzel cevaplardan biri bu. Ama yeterli olup olmayacağını gelecek videolar belirleyecek, yeni saldırılar ve yeni savunmalar o zaman ortaya çıkacak.

***

Sedat Peker konusunda iktidara yüklenen sadece Kılıçdaroğlu ile Akşener değil elbette... Siyasetimizin genç Erbakan’ı da hükümete “Sedat Peker’in iddiaları mutlaka araştırılmalı” diye çağrı yapanlardan... Babası Necmettin Erbakan’ın liderlik ettiği Milli Görüş partileri defalarca kapatılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, son olarak da, HDP'nin kapatılmasını doğru bulmadıklarına vurgu yaparak, "HDP'nin kapatılması bize göre en çok PKK'nın işine yarayacak" demiş. Türk siyaseti Erbakan Hoca’yı “ıskalamıştı”, bakalım oğul Erbakan kendine nasıl bir yer bulacak?

***

Şimdi notları iyice kısaltalım...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul konusunda Erdoğan’a

çağrıda bulunup, “Hatanızdan vazgeçin” demiş. Vazgeçilmeyeceğine göre, ne kadar boş bir çağrı.

 

Normalleşme sürecimiz tam gaz devam ediyor... Bu normalleşme “çok hızlı” ve “biraz fazla”... Tam

da aşılamanın oldukça yavaşladığı bu dönemde böyle “kabak çiçeği gibi açılma”nın fazla olduğunu Allah kötülük göstermesin ama- büyük bir olasılıkla yine hep birlikte göreceğiz.


Tahminimin gerçekleşmemesi için “Allah göstermesin” deyince “müsilaj Ege’ye de iner mi?” soruları aklıma geldi. Ben ineceğinden eminim... İnşallah yanılırım.

 

Notları sporsuz, futbolsuz bitirmek olmazdı...

“Futbol otoritelerimiz” arasında (Fenerbahçe’ye gelme olasılığı bulunan) Rafael Benitez’i de

beğenmeyenler var ya... İnsan günlerce gülse yeridir yani.