İzmir de ilçe ilçe Kovid

Yayın Tarihi 10 Aralık 2020

İzmir de ilçe ilçe Kovid

İlçe İlçe Kovid vakalarının yayılışı artıyor. Aldığımız verileri sizlerle de paylaşma gereği duyuyorum. Lütfen dikkat edin İzmir’de hayat çok güzel ama Kovid olmadan daha güzel olduğunu unutmayın!

VAKA VE ÖLÜM ORANI YÜKSEK BÖLGELER

KONAK: Kültürpark çevresi, Alsancak ve Liman çevresi. Karataş-Güzelyalı arası riskli, dikkat edilmesi gereken bir bölge. Devamında özellikle Balçova'ya doğru gidildikçe sıkıntı büyüyor. Buralarda sokağa çıkarken çok dikkat edilmesi gerekiyor.

KARABAĞLAR: İzmir’in en sıkıntılı ilçelerden biri. Yeşilyurt Devlet Hastanesi çevresinde yoğun vaka tespitleri var. Yeşillik Caddesi’nin Konak yönüne giderken sol tarafı kırmızı alan. Hatay Caddesinde ağır vakalar var. Hatay Caddesi’nin Üçkuyular’a gidişte sağ taraf; Nokta’dan Üçkuyular’a kadar dikkat edilmeli, sokağa çıkılmamalı.

BAYRAKLI-BORNOVA: İki ilçenin hemen her mahallesinde vaka var. Bornova-Bayraklı birleşme yollarının üzerindeki yerleşim bölgeleri “kırmızı çizgi.” Bu merkezlerde yaşayanların sokağa çıkmamaları öneriliyor.

ÇİĞLİ: Salgının en tehlikeli seyrettiği yer. Vaka sayısı çok yüksek. Özellikle Menemen yönüne doğru Ahmetefendi bölgesinde ağır vakalar var.

BUCA: Merkezin yanı sıra Fırat Mahallesine doğru olan bölgede sıkıntı büyük. Özellikle Gaziemir'den Buca'ya doğru otoyoldan giderken sol tarafta kalan bölgede vaka çok. Hastanede tedavi görenlerden komada olan yok. Kaynaklar ve çevresi temiz.

KARŞIYAKA: Alaybey'den Bostanlı'ya kadar olan bölgede hasta sayısı çok fazla. İskele çevresi “kırmızı” bölge. Mavişehir’de de evde karantinaya alınan çok hasta var. En ağır vaka ve ölümler son 10 gündür Mavişehir ve Bostanlı Mahallesinde yaşandı. Ne yazık ki sahil şeridi ve çarşılar önlem almayan insanlarla dolu. Karşıyaka da Karabağlar gibi insanı korkutan görünüm sergiliyor.

MENEMEN: Çok sayıda hasta var. Sokağa çıkılmaması isteniyor. Salgın yayılımı günden güne artıyor.

BALÇOVA-NARLIDERE: Balçova'da yoğunluk biraz fazla. Narlıdere ona göre şanslı.

GAZİEMİR: Sarnıç tarafı tehlikeli. Merkezde hastalar evde izleniyor.

GÜZELBAHÇE: En şanslı ilçe. Sadece 5 vaka görüldü. Biri hastanede yatıyor.

Urla, Karaburun, Seferihisar da, Güzelbahçe gibi şanslı bölgelerimiz. Urla’da da sadece 5 vaka tespit edildi. Testleri ev karantinasından sonra negatif çıktı.

Çeşme dikkat edilmesi gereken bir ilçe. 220 ölü gerçekleşti. Bu veriler resmî dayanaklardır. Sağlıklı günler Kovid’siz günler dilerim.