İzmir Çarşı darbeye karşı!

Yayın Tarihi 05 Ağustos 2016

15 Temmuz'dan bu yana yapılan darbe girişiminin etkileri, tepkileri, sonuçları teker teker ortaya çıkmaya başlıyor. Sanırım İstanbul'da yapılacak Yenikapı mitingi ile meydanlardaki demokrasi nöbetlerine de son verilecekmiş.

Darbeye de darbecilere de karşıyım. Darbeyi hazırlayanlara, darbenin hazırlanmasına meydan verenlere de ülkenin bu aşamaya gelmesinde etkisi olanlara da karşıyım, karşıyız, karşı olmaya da devam edeceğiz.

Ben ülkemde huzur içinde yaşamak istiyorum. Ben ülkemde kan görmek istemiyorum. Ben ülkemde savaş görmek istemiyorum. Ben ülkemde acı, şiddet, haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik, hırsızlık, riyakârlık, namussuzluk, tecavüz, taciz görmek istemiyorum. Ben ülkemde, din istismarcısı, iş istismarcısı, çocuk istismarcısı, kadın istismarcısı, siyasi istismarcı, sahtekâr, dolandırıcı görmek istemiyorum.

Ben ülkemde ahlaklı toplum, eğitimli toplum, ülkesini seven, çağdaş demokrasiye, insan haklarına ve eşitliğe inanan, insana saygılı devlet ve bireylerin oluşmasını istiyorum.

Ben menfaati ve çıkarı için jimnastikçilere bile taş çıkaracak şekilde yüzlerce takla atan, dansözlereden farksız kıvırtan, yalaka, yalama, yardakçı, vatan millet nedir bilmeyenlerin siyasette yer almalarını istemiyorum.

Bu millet bu vatanda biz demeyi siyasetçilere öğretmiştir. Ülkemde yeterli altyapıya ve birikime sahip bireylerin liyakatleri esas alınarak görev alıp ülkelerine, vatanlarına hizmet etmelerinin bir ahlaki sorumluluk gereği olmasını bekliyoruz.

Ülkemde artık düne değil yarına bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Geleceğimizde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkesinde endişe ile yaşamadığı günleri diliyoruz. Ve son kez diyoruz İzmir'de Çarşı darbelere de darbecilere de demokrasiye insan haklarına eşitliğe barışa sevgiye ülkem vatanım diyemeyenlere de karşı, karşı olmaya da devam edecektir. İzmir demokrasinin ve özgürlüklerin kalesi olmaya devam edecek, bir gün bütün Türkiye İzmir’e benzeyecek diyorduk ya işte tam zamanıdır. El verin, bütün Türkiye özgürlüklerin demokrasinin ve çağdaşlığın Ortadoğu’daki, hatta ve hatta bütün dünyadaki kalesi olsun. Bunun için menfaatten ve çıkardan uzak, ülke menfaati için vatanımızı sevmeniz ve insanımızı sevmeniz, savaştan uzak, barıştan, özgürlükten, insan haklarından, demokrasiden, cumhuriyetten, laiklikten yana olmanız yeterlidir.