İşin tadı kaçtı

Yayın Tarihi 28 Nisan 2020

Süper Lig'in kaderi nasıl sonuçlanacak. Şimdi futbol dünyasının kafasını kurcalayan sorulardan en önemlisi bu duruma çözüm bulabilmek.

Süper Lig'in kaderi nasıl sonuçlanacak. Şimdi futbol dünyasının kafasını kurcalayan sorulardan en önemlisi bu duruma çözüm bulabilmek. Şu günlerde her kafadan sesler yükselmeye başladı.Özellikle yetkili insanlar teker teker konuşmaya başladılar. Bu tarz futbol adına umut veren sinyaller olarak görülebilir. Demek ki liglere uzanan eller bir şeyler sergileyecek sinyaller veriyor demektir.

Geçtiğimiz günlerde Fatih Terim,Hamza Hamzaoğlu da görüşlerini TV'de belirttiler. Bu alanda teknik adamlar kadar kulüpler birliğinin de görüşü önemlidir. Ne var ki birlikten şu ana kadar ses yok. Profesyonel oyuncular derneği ise kağıt üzerinde durup çevresini izleyen papağana benziyor. Federasyon zaten uykuda.Onlar virüsün peşindeler. Demem şu ki bir kıpırdanma var ama yerinde sayan ama koşmayan yarışçı gibi...

Maçların Antalya'da oynanması da konuşuluyor. Bazıları ise Trabzon,Samsun ve Rize'yi savunuyor. Bu iki ayrı durum mevsime göre ayrıcalık gösteriyor. Dedik ya federasyon siperde beklerken yabancı oyuncular alacakları paraların hesabı içindeler. Şimdilerde ligler çıkmazda gibi ama yine de bir akılcı kararın da umudu içinde. Kulüpler ise paranın peşindeler. Zira parasız futbol eskilerde kaldı. Kısacası kargaşa içinde geçen zaman liglere ne çözüm getirir bekleyelim görelim.