İki dost

Yayın Tarihi 23 Mart 2021

Şimdi Alsancak Stadı'nın kaderi ne olacak... Yani bu stadın sahibi hangi takım olacak... Aslında takım sözcüğü ağız alışkanlığı, hangi kulübe verilecek diye yazmam lazımdı. İnanın çok merak ediyorum. Benim gibi birçok insan bu konunun açıklık kazanmasını merakla bekliyor. Devletin kararı önemli. Birbiriyle dost olan Altay ile Altınordu'nun bu durumdan dolayı küskünlük yaşamalarını iki taraf da istemez. Tabii devlet adaletli karar verirse... Altınordu, Bornova Stadı'na talip olmuş. Ve diyormuş ki Alsancak Stadı'nı da Altay'a verin. Bu söz doğru mu bilemem ancak kulağıma konu böyle geldi. Altınordu, Bornova Stadı'na yerleşerek daha sakin bir ortam için kafa yoruyor belki de... Altay yıllarca Alsancak Stadı'nda oynadı, semti de yanı başında. Bu da bir düşünce tarzı mıdır bilemem... Aslında Altay'ın adresi Gaziemir ama taraftar bir türlü Alsancak'tan kopamıyor. Bunun da bir nedeni olsa gerek. Altınordu'nun yerleşimi daha farklı.
Altay'dan koparak kurulan Altınordu'nun geçen zaman içinde vefalı tavrı hiç değişmedi. Hangi yönetici göreve gelirse gelsin tutum ve davranışı hiç değişmedi. Altay da bu durumun farkına vararak Altınordu'ya hep yardımcı oldu. Henry Benazus döneminde Altay kardeş kulübe 6 tane oyuncuyu verirken karşılığında hiçbir şey almadı. Kısacası bu iki kulübün dostluğu yıllar öncesinden başladı ve hala da devam ediyor.
Bazılarına göre Alsancak Stadı konusu bu iki kulübün arasını açar mı diye düşünenlere ne yanıt verilir bilemem ama her iki tarafta 'önce can' derse hiç şaşırmam. Normali de zaten böyle olur.
Altınordu'nun ve Altay'ın belli noktalarda bir araya gelip anlatacaklarını beklemek de bizlere düşer. Ne var ki Alsancak semtinin adını taşıyan ve Altay'ın yaşadığı ortam dikkate alınırsa bu stat Altay'a verilirse hiç şaşırmam. Bornova Stadı'nı isteyen Altınordu da bu durumda rakipsiz olarak o stada yerleşecektir. Karışık gibi görünen konuya açıklık getirmek de devlete düşer.