Gediz Elektrik çalışanlarından sınıf kitaplığı

Yayın Tarihi 18 Mart 2019

Gediz Elektrik 

çalışanlarından 

sınıf kitaplığı

Gediz Elektrik sosyal sorumluluk projlerine devam ediyor. Bu kapsamda Bayraklı Kaymakamlığı, Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gediz Elektrik arasında sosyal sorumluluk projelerinin ilki gerçekleştirildi. Denizli’de bulunan iletişim merkezi çalışanlarının bağışlarıyla topladığı kitaplarla, İzmir Bayraklı Milli İrade Ortaokulu’nda “Gediz Sınıf Kitaplığı” oluşturdu. Kitap bağışı projesine katılım oldukça yoğundu. Bu proje ihtiyaç sahibi okulların kitap ve kitaplık ihtiyaçlarını karşılamak adına bir umut oldu.

Daha önce “Bir Kitap Paylaş Geleceğe Enerjimiz Kalsın” sloganıyla hayata geçirilen proje Denizli Merkezefendi ilçesinde yer alan Yeşilyayla Nimet ve İhsan Gün İlkokulu’nda bir kitaplık oluşturulmasında büyük bir rol oynamıştı. Böyle sosyal sorumluluk projeleri inanın ülkemiz için çok önemli. Biliyorumki birçok firma ve sivil toplum kuruluşu ülkemizde kanayan yaralara merhem olma gayreti içinde. 

Bu yazımdaki Gediz Elektrik örneği sadece bir simge...

Lakin teşekkürü hak ettikleri kesin.

Unutmayalım!

Sosyal sorumluluk diye hayatımıza yerleşen bir kavram var. 

Toplumun sorunlarına duyarsız kalmamayı öğreten...

İnsani değerlere sahip çıkan...

Kanayan yaralara merhem olan...

Aslında sosyal sorumluluk projeleri hiçbir öneri sunmayan, çözüm arayışından uzak bir kalabalıktan sıyrılmak, bir adım öne çıkmak ve bununla mücadele etmek adına büyük bir fırsat.

Ülkemizde ve dünyada bir çok insan farklı konularda bir adım öne çıkıyor ve sorunlara çözüm yaratmak adına adeta savaşıyor.

Hepimizin bildiği üzere hayat herkese adil davranmıyor.

Düşleri olan ve bizlerden yardım bekleyenlerin elinden tutmak insanlık vazifemiz olsa gerek...

Gediz Elektrik başta olmak üzere yaşamın her alanında ihtiyaç ve yardım bekleyen tüm insanlara elini uzatan tüm firmalara ve sivil toplum kuruluşlarına yürekten teşekkür ediyoruz.

Hadi!

Bu yazı milat olsun...

Sen de sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerine katıl...

Hayallerin elinden tut!