Dündar geçti bu evrenden

Yayın Tarihi 28 Ocak 2020

Yeşilova'nın simge başkanı merhum Osman Dündar 20.yüzyılın Nasrettin Hocasıydı.

Yeşilova'nın simge başkanı merhum Osman Dündar 20.yüzyılınNasrettin Hocasıydı. Her sözü her anlatımı çevresini etkisi altına alır. izleyenleri güldürmek için adeta plan yapardı. Dünyamızda mutlaka birçok Nasrettin Hocalar vardır da bizim Osman Dündar ölümün üzerinden yıllar geçmiş olsa bile hala onun söylemleri ve esprileri unutulmadan anlatılır.
1970li yılların başlarında Yeşilova da forma giydiğimiz dönemlerdi ve Dündar'ı da o zaman tanımafırsatımız olmuştu. Az gülen amaçeveresini sürekligüldüren Dündar'ın her sözünü kanmak yanlış yapmak olurdu. Onutanıyınca neyin şaka neyin ciddi olduğunu anlardınız Bir tarihde Yeşilova'nın önemli bir maçı vardı. Spor gazetecileri takımın antrenmanından sonra Başkan Osman Dündar'a yapılacak karşıaşma ile ilgili görüş istediler. Dündar hiç duraksamadan " Atması  bizden sayması sizde" diyerek kafalardaki tüm sorulara yanıt vermişti. Dündar diyordu ki "Biz bu takımı yeneriz. Hatta golleriçok atarız.Siz bu golleri sayarsınız" bu kadar net olan demeçten sonda Yeşilova Pazar günkü maçını 3-0 kazanmıştı.Rakipde Ödemişspor'du.
Futbolu çok iyi bildiği için değil cümlesini tamamlamak ve espriyi yaşamak ve yaşatmak için söylenen bu cümle ardından gelen haftalarda herkesin ağzında bir tekerleme olarak kalmıştı.Atması bizden sayması sizden.
Onun yaşamı içinde üzüntülü olduğunu görmek mümkün değildi ancakkk buda bana rastladı. Oğlu kanser olmuştu ve benim yanıma gelip doktor yardımı istemişti. Elden ne gelirdi ? Çünkü Kanser çok hızlı yayılmıştı. Çok geçmeden oğlunu kaybetti ama daha da üzücü sonuç çok geçmeden Osman Dündar'ı da kaybetmiştik. Hayat bu hem kısa hem de hızla tükeniyor.Kimler geldi kimler gitti bu evrenden öyle değilmi?
Zaman Tüneli