Doğum günün kutlu olsun “İzmir”

Yayın Tarihi 10 Eylül 2019

İlk kurşunun atıldığı milli mücadelenin başladığı ve sonlandığı kenttir İzmir. İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşu 9 Eylül kutlu olsun.

İlk kurşunun atıldığı milli mücadelenin başladığı ve sonlandığı kenttir İzmir. İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşu 9 Eylül kutlu olsun. 
9 Eylül aynı zaman da CHP'nin kuruluş tarihidir. İzmir ve CHP'nin doğum günleri aynı güne tekabül eder. Gazi Mustafa Kemal Atatürk İzmirli beni sever bende İzmirlileri ve İzmir'i severim ifadesi İzmir e ayrı bir baktığının göstergesidir ki; CHP'yi İzmir'in doğum gününde kurmuştur. Atatürkçü, cumhuriyetçi ve sosyal demokrat olmaktan gurur duyuyorum. 
Demokrasinin olduğu her ülke eleştiri insanı büyütür. Eleştiriye tahammülsüzlük insanı diktatörlüğe sürükler. Dikta rejimlerinde eleştiri yapamazsın. Fikir hürriyetin olmaz. Bu sebeple Mustafa Kemal fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür nesiler yetiştireceğiz demiştir. 
Diyarbakır HDP il binası önünde oturma eylemi yapan çocuğunun dağa çıktığını ve haber alamadığını dile getiren acılı annenin feryadını hepimiz duyduk da çocukları kaybolmuş ve/veya faili meçhule kurban gitmiş Cumartesi Anneleri'nin sesini neden kamuoyu yıllardır duymuyor duyamıyoruz... İş HDP'nin önünde yapılınca politik bir algı mı yaratılmaya çalışılıyor… HDP'nin CHP'nin önünde eylem yapılabiliyorsa, kolluk kuvvetleri müdahale etmiyorsa, acaba diyorum AK Parti ve MHP'nin önünde eylem yapılsa kolluk kuvvetleri sizce ne yapar.    
Ekrem İmamoğlu, Yeni Kapı'ya bine yakın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne kiralanmış araçlarını toplayıp bu araçların belediyeye ciddi kamu zararı oluşturduğunu ispat etti. Basın açıklamasında kalem kalem bu daha başlangıç çok daha büyük zararların ve israfların olduğu dile getirildi. Öte yandan vakıflara aktarılan yardımlardan da yıllık 300 milyon kesildiği dile getirildi. Bu topa Cumhurbaşkanı Erdoğan girmez diyordum ama girdi. Ama İETT şoförlerinin görev başındayken sakalsız olmaları talimatına eleştirerek girdi. Eskiden Cumhurbaşkanı'nın danışmanlarının hakikaten çok iyi olduğunu düşünüyordum. İyi toplum ve sosyal bilimciler ile psikolog sosyolg ve felsefecilerle çalıştığını düşünürdüm. Ama son zamanlarda sanırım ciddi siyasi hatalar yanlışlar ya bilerek ya da bilmeyerek yapılarak rakiplerine Türkiye yönetimini teslim etmenin süresini kısaltıyor. Sayın Cumhurbaşkanı, bir belediye başkanı israf var diyor sizin bu israfa karşı çıkan tavırla hareket etmeniz gerekirken ki doğrusu bu bir cumhurun başına yakışacak hareket budur. Ama siz eleştiri yapıyorsunuz... Kalın sağlıcakla... Allah düşmanıma acı vermesin. Allah, İslamı ve Müslümanlığı kendi bireysel ve takımsal örgütsel çıkarları için kullanıp milletin samimiyetini suistimal edenlerden hepimizi korusun inşallah!