Coronavirus ve zavallı Batı

Yayın Tarihi 20 Nisan 2020

Vahşi kapitalizmin iyice sersemlettiği Batı, kendi zavallığını saklama adına mutlaka suçlayacak birini ya da bir şeyleri bulur.

Vahşi kapitalizmin iyice sersemlettiği Batı, kendi zavallığını saklama adına mutlaka suçlayacak birini ya da bir şeyleri bulur.

Bu bir zamanlar Komünizmdi, şimdilerde İslam mesela.

Mantık, tutarlılık falan hiç önemli değil. Yeter ki suçlamaya karar versinler…

Öyle utanma mutanma falan arama…

NATO’nun komünizm tehlikesine karşı kurulduğunu söyleyip durmuşlar ve kendilerine inanmaya hazır naylon kitleleri de kandırmışlardı mesela ama kimse, “Sosyalist Ülkeler”in ortak güvenlik örgütü olan Varşova Paktı’nın NATO’dan 6 yıl sonra kurulduğu gerçeğine bakmadı bile!

Kendilerinin sadece ve sadece birer kağıttan kaplan olduğunu anlayabilen her odak, onlar için potansiyel düşman. Bu Batı orada durdukça daha ne düşmanlar göreceğiz yani…

Bakın şimdi anlatacaklarıma:

Avrupa’daki ilk vaka Fransa’da ortaya çıkmasına rağmen, erken uyanamayan ve bizim Kordon’da akşam sefası yapar gibi sadece seyreden Fransa, yaklaşan felaketi herhalde kozmetik sanayisini destekleme projeleri kadar bile önemsememiş olacak ki, ölü sayısı bir anda zirve yaptı…

Şimdi Cumhurbaşkanları Emmanuel Macron, Çin’i suçluyor; "Çin'in coronavirusün yönetiminde bizden daha iyi olduğunu söyleyecek kadar saf olmayalım. Bilmiyoruz. Açıkcası bilmediğimiz şeyler oldu" diyor!

Bu ABD denen ülkenin Başkan’ı var ya, hani benim kendisiyle ilgili son yazımda “Trump denen Don” diye başlık attığım adam…

Salgın “katil ruhlu dev kolları”nı Amerika’ya doğru uzatmışken hiç oralı olmadı; Nisan’ın başını kastederek, “Paskalya’da yumurta tokuşturacağız” dedi, hatta salgın başlayıp yurttaşları “Mezar Ada” denen yere toplu halde gömülmeye başladığında bile “sizi bilmem ama ben maske falan takmam” dedi… İş işten geçtikten sonra, Allah (sebep olmaya yardımcı olanları) kahretsin, espritüel olarak yazmıyorum; cesetler meşum adaya toplu olarak gömülmeye başlayınca “Wow!” diye ses çıkardı, cesetler evde kokmaya başlayınca “oh my God!” demek  aklına geldi.

Şimdi Çin’i suçluyor; “Çin bir numara. Ölüm oranında bizden çok daha ilerideler. Pekin'in kasten sorumluluğunun tespiti durumunda, bunun sonuçlarına katlanması gerekir” diyor! 

İngiltere başta herkesten ayrı bir tutum izledi, hiçbir şey yapmadı, ölümler hızla artınca, yaklaşımının iflas ettiğini zor da olsa anlayıp çark etti. “Herkesle el sıkışırım ne olacak yani” diyen Başbakanları Boris Johnson yoğun bakımda “ölümü görüp” geri döndü…

Şimdi Başbakan Johnson’ın yokluğunda vekaleten onun yerine bakan adam, İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab Çin’i suçluyor; “Çin, Covid-19’un nasıl ortaya çıktığına ve salgının çok daha önce durdurulma olasılığı olup olmadığına dair zor soruları yanıtlamak zorunda” diyor!

(Sadece) Çin “suçlu”…

Komünizm gibi, İslam gibi (!)

Batı; sütten çıkma ak kaşık (!)

Benim yıllardır “O kadar yoksul, o kadar yoksul ki, paradan başka hiçbir şeyleri yok” diye tarif ettiğim Batı’nın ne kadar zavallı olduğunu görebiliyor musunuz?