CHP de yeni süreç

Yayın Tarihi 02 Temmuz 2019

31 mart yerel seçimler domates biber patlıcan katkılı seçimler olarak hafızalara kazındı. Bizim tabirimizle domat, patlıcan, biber ile patates ve soğan  seçimlere zam şampiyonları olarak girerek halkın üzerinde ciddi etki yarattı.

31 mart yerel seçimler domates biber patlıcan katkılı seçimler olarak hafızalara kazındı. Bizim tabirimizle domat, patlıcan, biber ile patates ve soğan  seçimlere zam şampiyonları olarak girerek halkın üzerinde ciddi etki yarattı. Yerel seçimlerinde İzmir, Eskişehir, Aydın, Muğla, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ,Hatay gibi CHP yönetiminde olan belediyelerin seçimde riskleri yok gibiydi.Bu illerdeki adayların tespiti ancak bu illerdeki oy çıtasını daha yukarıya taşımak için mevcut yada doğru alternartif adaylar belirlenerek gerçekleştirilmiştir.Öte yandan İstanbul ,Ankara,Antalya,Mersin,Adana,Bursa gibi Türkiye’nin en büyük ekonomisinin döndüğü büyük şehirlerde çok ince eleyip sık dokuyan CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu stratejik adaylar belirleyerek hemen hemen bütün Büyükşehirleri kazanmış oldu.
Sakin Güç Kılıçdaroğlu İstanbul,Ankara ve İzmir Büyükşehir belediye başkanları arasında ciddi bir sinerji oluşumunada sebep oldu.Öyleki sosyal medya üzerinden bu üç Büyükşehir belediye başkanına ve diğer Büyükşehir belediye başkanları için ciddi bir halk teveccühü oluşmaya yüz tuttu özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu diğer belediye başkanlarına göre çıtayı halk nezdinde beş on tık daha yukarıya taşıyarak Türkiye’nin umudu olmayı başardı.Hiç şüphesiz Ekrem İmamoğlu halka dokunan kendisinin halktan farksız olduğunu ortaya koyan “Kurban olayım” dili kullanımıyla kendi farkındalığını Türkiye’nin genelinde yaratmış oldu.
Yerel seçim sonrası siyasi havanın 1989’dan bu yana ilk defa CHP lehine iyi olduğunu tartışmasız söyleyebiliriz. CHP lehine esen bu rüzgar, ekonomideki kötü gidişat ve mevcut iktidarın iç ve dış politikadaki başarısızlığı ile oluşmuştur.Elbetteki CHP’nin İstanbul seçimleri ile Türkiye’ye umut olabileceğini göstermiştir.
31 Mart sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Mazbatasının elinden alınarak seçimlerin yenilenmesi mevcut iktidarın sonunun geldiğinin göstergesi olmuştur 23 Haziran Türkiye’de artık “Herşey Çok Güzel Olacak” sloganı ile korku dağlarının eriyebileceğini korku imparatorluğunun yıkılabileceğini ve milletin güveninin kendine geri döndüğünü göstermiştir artık millet mevcut iktidarın milletten büyük olmadığını görmüştür şimdi bundan sonraki süreç çok daha önemlidir Türkiye’nin umudu olan CHP’nin kendi il ilçe yönetimlerinden yola çıkarak yeni bir başlangıç yapmalıdır.
CHP il ve ilçe yönetim kadroları seçimlerinin tüm örgüt üyeleriyle yapılması birlik ve beraberliği, çalışma azmini en üst seviyeye çıkaracaktır. Parti içi dargınlık, küslük, kırgınlığı ortadan kaldıracaktır. Bu vesile ile CHP’nin Türkiye’nin umut olmasının önü yüzde yüz açılacaktır. Nice Ekrem İmamoğlu’lar bu örgütün özgür iradesi ile yapılacak seçimlerde ortaya çıkacağı ve CHP’nin liyakat a esas yönetici sayısının çok üst seviyelere tırmanacağı aşikardır. Temennim yapılacak olan CHP program değişikliğinde çağa uygun liyakate esas evrensel sosyal demokrasiyi tam benimsemiş oncu bunculukla siyasetin yapılamadığı, yol arkadaşlığı kültürünün geliştirildiği, siyasette üreten kişinin belirli yerlere geldiği, örgütçü, halkçı ve kapsayıcı siyasetin egemenliğinin hiç tartışılmadığı bir program yapılmasıdır. Her şey Çok Güzel Olacak ise,  önce CHP de her şey çok güzel olmalıdır. Ki halkın umudu Kılıçdaroğlu ve CHP olmalı. Yerel yönetimlerin başarıları ile halk CHP li belediye başkanlarından övgü ile söz etmelidir.  Zafer değil yeni bir başlangıçlara çıkarsız menfaatsiz. Ülkem için var olmak dileği ile selamlar.