Bugün İzmir 57!

Yayın Tarihi 29 Mart 2015

Bugün CHP, İzmir’de ön seçime gidiyor.

İzmir’in plakası 35. İkinci seçim bölgesi Karşıyaka 35,5. Ama bugün ikinci seçim bölgesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ön seçime giriyor. Sıra numarası: 57.

57 tesadüf mü, sayıların önemi var mı, doğrusu ünlü manken kızımız Tuğçe Kazaz üzerinde durmasaydı ben de durmayacaktım.

Tuğçe Kazaz hanım kızımızın konu ile ilgisi ne diye sormayın lütfen. Hele hele ey yazar başka konu mu bulamadın demeyin. Türk siyasetinde attığı tivitlerle kendine yer açan ve siyasi parti liderlerinin kendisine cevap verdiği bir şahsiyet olan sayın Kazaz bu 57’ye kafayı takmış ve üst üste tivit atıyor.

Önce şöyle diyor; Atatürk 57 yaşında öldü, diyor.

Önce bir şey anlamadım, ne ilgisi var diye. Sonra rahmetli Ecevit’in son hükümetinin de 57. Hükümet olduğu mesajını attı.

Ve 57 bombasını patlattı. 57’den sonra Türkiye değişti ve bir daha eskiye dönmeyecek, 57’nci hükümetten sonra hep AKP hükümetleri kuruldu, dedi.

Tuğçe Kazaz'ın 15 Mart tarihli tivitinin metni şöyle:

Bu görüşün mimari,Atatürk 57 yaşında veda etti.Türkiye'de Son Sol iktidar 57.hükümetti.Oda veda etti.Yani anlayacağınız Allah Rahmet Eylesin.

Gazeteler Tuğçe kazaz’ın 57 hesabı beyin yaktı, diye haberi manşete taşıdı.

 

* * *

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da 57’nci sıradan ön seçime girince benim sayılarla tahmin yürüten Ömer Çelakıl kardeşimiz aklıma geldi. Hani sayılarla şifreler icat edip sırları çözen arkadaş. Rahmetli Cenk Koray’ın da 19 sayısının mucizevi olduğuna dair iddiaları vardı. 19’un Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamındaki önemine değin çok ilginç teorileri vardı.

Bu 57 sayısı madem ki sihirli ben de bir bağlantı kurayım dedim.

Tuğçe kızımız 57 ile bir tarihin bittiğini ve artık geri dönüşün olmayacağını CHP’ye geri dönüşün olmayacağı ile ilişkilendiriyor.

Geçtiğimiz 18 Mart’ta sağcısı solcusu bütün bir millet olarak Çanakkale deniz zaferini andık ve kutladık: Çanakkale geçilmez, dedik.

Peki Çanakkale’de kahramanlık kazanan ve Mustafa Kemal’in albay rütbesini aldığı savaşı yürüten alay kaçıncı alaydı.

Çanakkale’de emperyalizm ve uşaklarına geçit vermeyen, Çanakkale geçilmez diyen alay, 57’nci alaydı!

Bu son sözüm 57’yi değiştirdi değil mi, sayılardan siyaset çıkarmaya çalışanlara.

Kılıçdaroğlu’nun ön seçim numarası: 57.

Çanakkale’de kahraman alay 57’nci alay.

Ve Bugün İzmir’de günlerden 57!

Bugün İzmir 57!