Bir daha say

Yayın Tarihi 16 Nisan 2019

Bitmeyen seçim sonuçları.  Say say bitmiyor. 

2019 yerel seçimlerine kadar birçok seçim 5 saatte sonuçlanırdı. Şimdi ise maalesef İstanbul seçim sonuçları 16 gün geçti daha sonuçlanamadı.

İtiraz nedir? Usulsüzlük var olduğu söylentisi. Bu söylemi ortaya koyanlar ise mevcut seçim sisteminin en güvenilir seçim sistemi olduğundan bir gün önce bahsediyorlardı. Ancak, seçimden bir gün öncesine kadar! 

AK Parti İstanbul u kaybedince seçim sonuçlarına itiraz etmeye başladı. Seçim sonucunun kabullenilememesi anlaşılır gibi değil. Şaşkınlık la izlediğimiz ise CHP nin bütün milletvekilleri neredeyse seçim kurullarında yatıp kalkıyorlar. Oy pusulalarının bulunduğu torbalarının başına bir şey gelmesin diye, resmen torbaların bekçiliğini yapıyorlar. Demokratik ülkelerin hiç birinde görülmemiş bir durumla karşı karşıyayız. 

Düşünsenize devletin kolluk kuvvetleri dururken milletvekilleri, oy ların başına bir şey gelmesin diye gece gündüz sandık kurullarını terk etmiyorlar. Kısacası bu güvensizlik durumunda demokrasinin işlemesi mümkün mü? 

Ülkemizin hukuk devleti olarak yaşayabilmesi için herkesin üstüne düşen görevi yerine getirmesi gerekir. Hukuk adalet herke için her zamn gereklidir. Üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü yaşamak zorundadır. Aksi hald yapılacak usulsüzlük vakalarına karşı herke önlemini alacaktır. 

Nitekim vatandaşlardan birisi bir tv kanalına verdiği röportajı hiç unutulmayacak gibi; “Muhalefet usulsüzlük yapmadı yapılabilecek usulsüzlüklere karşı iyi önlem aldı.”  Deyişi unutulmaz hafızlara kazındı.  Şimdi iktidar ve ortakları ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılara eğilmeliler. Yerel seçim sonuçlarına milletin iradesine saygı duymalılar. 

İşsizlik yüzde 14 lerin üzerine çıktı genç nüfus işsizlik oranı ise yüzde 26 ların üzerine tırmandı. Yaklaşık 8.5 milyon kayıtlı işsiz ile rekor kırdı ülkemiz. Geleceğimizi karartmayın. Üretime dayalı kalkınma hamleleri ile ülke kendini düzlüğe çıkarabilir. Üretime dayalı yatırım kanallarını milletin önüne getirin insanlarımız yarın ekonomik bir buhranla karşı karşıya kalmasınlar. Yazıktır günahtır. 

Mazbatasını verin Ekrem İmamoğluna, asıl gündem ekonomi, iş, aş, emek, buna yoğunlaşın lütfen! Bu millet size çok şey verdi. Kanat edin ve milletimizin kıymetini bilin ona göre davranın.. Her sorumlu vatan evladı böyle davranmalıdır. Bu memleket bizim ! Cennet Vatanımızın Kıymetini Bilelim. Saygılarımla !