Bir anıdır bu

Yayın Tarihi 30 Mart 2021

Ülkemizde kulüpler ve yöneticilerin büyük paralar harcayarak birçok oyuncuyu kadrolarına katarak hem kendilerini hem de taraftarlarını mutlu etmenin yanı sıra, başarı aramaları kadar doğru bir düşünce olamaz. Dünkü yöneticiler de benzer tavırlar içindeydi ancak bugünün yöneticisi ile aralarında bazı alanlarda ciddi farklar var.
Bugünkü yönetici artık bedava maç izleyen seyirci ile karşı karşıya kalmıyor. Kapılarda nöbetçilik de yapmıyor. Elektronik işlemler ve kombine biletler bugünün yöneticilerini çok rahatlattı. Eskiden kapılar tutulur, tanıdıklardan kaçılırdı. Futbolu seven o insanların büyük çoğunluğu para vermeden maça girmek ve izlemek gibi bir eğilim içindeydi. Hele hele protokol tribünleri bedavacılarla dolar taşardı.
Artık bu dönem kapandı. Gazeteciler bile TSYD'ye bilgi vererek basın tribününe giriyor. Her şey gibi bu konuda da değişim yaşandı ve yaşanıyor. Gerçi şimdi hastalık nedeniyle maçlara seyirci alınmıyor ancak Federasyon Mayıs ayında seyirciyle buluşulacağının müjdesini verdi. Hem ligin hem de kupanın heyecanı ile seyirciyi buluşturmak amaç olsa gerek.
Gerçekten de hangi spor olursa olsun bu heyecanın kreması seyirci ile güzelleşiyor. Aslında her şey bir yana futbol bizim ülkemizde de yabancıların oyunu haline geldi. Dolarlar, eurolar yöneticiyi boğmaya başladı. Bugün işler kör topal yürüyor ancak bu konular karanlığa doğru da hızla ilerliyor.