Bayramdan sonra gelen

Yayın Tarihi 09 Ekim 2014

Pimi çekilmiş bomba ne olur sizce ?

Boom patlar!

Kimin pimini çektiği, sizce önemli midir? Elbette önemlidir… Peki, kimin bu bombanın atılışına karar verdiği ve pimini çek at dediği önemli midir? Elbette o da önemlidir.

Peki, siz hiç kafası kesilmiş insan gördünüz mü?

Peki, siz hiç kızının ırzına geçilip, gözleri önünde kafası kesilen bir babanın feryadını yaşadınız mı?

Peki, siz hiç insan kafasını kesip tencereye koyup yamyamlar gibi poz veren caniler gördünüz mü?

Peki, siz 9 yaşında çocuğunun bağırdığı kendisine saldıranı ısırdığı için kafasına 10 mermi sıkıldığını gördünüz mü?

Peki, siz Kurban bayramının dışında bırakın insan kellesini, hayvan kellelerinin yan yana dizilerek fotoğraflarının çekildiğini gördünüz mü?

Peki, siz namusum gitti malım gitti, şerefim gitti, çocuğum gitti diye kendini yerden yere vuran anne baba gördünüz mü?

Peki, siz düne kadar insan gibi bir yaşamın ortasında yaşarken bu gün bir çadıra veya toprak altına girildiğine tanık oldunuz mu?

Peki, siz Allahu ekber diyip, eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden resulullah diyenin boğazını keseni görmüş müydünüz?

Peki, siz son on yılda kaç yüz bin insana tecavüz edildiğini biliyor musunuz? Bu tecavüzlerin yüzde 99’unun Ortadoğu coğrafyasında gerçekleştiğini biliyor musunuz?

Peki, siz, cebinde beş kuruşu olmayan, ekonomik ve devletsel gücü olmayanın elinde kalmış tek varlığının namusu ve şerefi olduğunu, bunu da bir namusuz ordusuna teslim etmemek için savaşmasına, mücadele etmesine hiç tanık olup görebiliyor musunuz?

Peki, siz akraba eş dost yakın bir değil, yüz değil, bin değil, yüz bin değil, milyonlarca ölüm haberi alsanız veya ölümleri gözlerinizle vahşice katliamları yaşasaydınız, ne yapardınız? Hiç düşündünüz mü?

Peki, siz bu ülkede 1980’den bu yana sıkıyönetim hiç gördünüz mü, sokağa çıkma yasağı gördünüz mü? Eğer vicdan sahibiyseniz eğer gönül gözlüğünüz varsa eğer bu ülkeyi seviyorsanız siz de elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün bu son olayları.

Namussuz IŞİD kapınızı çalmadan!

Yoksa bayramdan sonra gelen vicdan kınaya benzer…