Bay Muharrem –Bay Bay Recep' e Karşı;

Yayın Tarihi 15 Haziran 2018

Bay Muharrem –Bay Bay Recep’ e Karşı;
Seçim meydanları renkli söylemler ve atışmalarla şenlik içinde geçiyor. Son 9 gün kala tansiyon gittikçe de yükseliyor. 
16 yıllık iktidarın seçim vaatlerinden göze çarpanı ve dikkat çektiği kadar yoğun eleştiri alan, kıraathane ve bedava kek, çay, çorba vaadi vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Muhalefetin vaatleri, adalet, hukuk, eğitim, ekonomi ve merkez Türkiye projeleri ile olağan üstü halin kaldırılması ve normalleşme olarak göze çarparken realist söylemlere karşı iktidarın” kıraathane açacağız” projesi pek sorunları çözecek gibi görünmüyor.
Anlaşılamayan 2002 de iktidara gelen özellikle ekonomik söylemleri ile insanların dikkatini çekebilen Akparti, bu seçimde ekonomi ile ilgili elle tutulur bir projesini açıklayamamıştır. Kara kara düşünen Akpartililer vatandaşa istikrara demesinin yeterli yer bulmadığı ve ikna edemediklerini görünce, moralleri ciddi bozulmaktadır. Oysaki Muhalefetin enerjik umutlu ve daha heyecanlı projelerle öne çıkması AKP yi çok daha fazla tedirgin etmiş görünüyor. 
24 Haziran seçimleri, hiçbir parti için çantada keklik olmadığını, bıçak sırtı bir seçim olacağı söylense de, muhalefetin seçimlerde çoğunluğu yakalayacağı düşünülüyor. Cumhurbaşkanı seçiminin de ikinci turda sonuçlanacağı artık kesin gibi görünüyor. Eğer dipten gelen bir dalga seçimde sürpriz yapmaz ise diye düşünenlerdenim. 
Burada sıkıntı şu, AK parti nin ekonomik söylemde veya ekonominin şuan ciddi problemli olması ile ilgili, sorunu dış mihraklara bağlaması ile çözüm üretemez halde olmasıdır. Bu konu vatandaşın en önemli zayıf noktasıdır.  Bu da AKP ye vatandaşın kesebileceği en büyük ceza olabilecektir.
İktidarın biraz telaş ve korku içerisinde olduğu, seçimlerin hiçte daha önceki seçimler gibi kolay olmayacağı, kendileri tarafından da görülmesi ile moralleri ciddi bozulmuş görünüyor. Eğer ki muhalefet partileri seçim çalışmalarındaki disiplinlerinden ödün vermezler ve rehavete kapılmazlarsa seçmenlerin yüzde 90 ını sandığa getirtebilirlerse seçimi kazanacaklarını kesin gözle bakıyorlar ciddi umutlular.  Hatta AKP lideri Erdoğan bu konuda endişelerini AKP teşkilatlarına gizli yapılan bir toplantıda seçimin kolay olmayacağı ve zor geçeceğin itiraf ediyor.  HDP nin de barajın altında kalması için herkesin üstüne düşeni yapmasını istiyor.
Aslında 16 yıllık iktidar da olan, bu kadar gücü ve imkânları elinde barındıran, yapamayacağı alamayacağı hiçbir kararın olmamasına rağmen, toplumun büyük bir kesiminin memnuniyetsizliği ve kutuplaşmış durumda olmasının müsebbibi kendisi olmasının acısını çekeceğe benziyor.
 Seçimin adaletsiz bir yarış ortamında cereyan etmesine rağmen ne yaparsanız yapın kazanamayacaksınız diyen ana muhalefet partisi lideri Kılıçdaroğlu halka refah huzur vaat ediyor.
Seçim meydanlarında ana muhalefet partisi CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı muharrem inceye Bay Muharrem. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na  Bay Kemal,  diye sürekli seslenen ve eleştirilerini sıralayan  AK parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a her zaman hazır cevap olan  Muharrem İnce den Bana böyle seslenirsen bu Millette sana BAY Bay Recep diyecektir demesi Muharrem ince nin kolay bir lokma olmadığının göstergesi olmuştur. Son olarak İktidar elindeki gücü doğru kullanamamış ve milletin ittifakını karşısında bulmuştur.  Bu dip dalgası gelirse iktidar şapkasını önüne alıp düşünecek zaman bulamayacaktır. Haydi hayırlısı diyelim !