Badem bıyıklılar şimdi bitti mi?

Yayın Tarihi 02 Eylül 2016

Namı değer tanımlama bademden gelmesi bademin soyuna sopuna evrimsel olarak zarar veren cinsten bir hal aldı. Kuru badem mi, iç badem mi, kavrulmuş mu, çiğ mi yoksa kordonda satılan buzda badem mi diye sorgulayabilirsiniz.

Ama bademle bıyığı yan yana getirme başarısı göstermiş ve tanımlama ile özel bir moda akımı başlatılmış ve bunların tümüne Fetullahçı denilmişti bir ara. Şimdi bunlar ne oldu? Doğru kodese yol aldılar. Neden mi? Ülkenin milli, birlik ve bütünlüğünü ortadan kaldırmaya kalkışıp darbe girişimi ile ülkeyi kaosa sürüklemeye çalıştıkları ve demokrasinin mabedi Meclis’i bombalayan ve vatandaşlarımızın ölümüne sebebiyet verenler oldukları için... Bunların hepsi mi badem bıyıklı idi? Bunların çoğu siyaset içinde de yer aldılar. Günahkâr mıdır? Bunlar günahsız mı bilen var mı? Bana göre devletin ve milletin canına kasteden kim olursa olsun günah işlemişlerdir. Peki, bunlar nasıl İslam ve Müslümanlıktan bahsedebiliyorlar.

Yıllarca hangi sahtekârlıklarla ne tür sömürüler yaparak Anadolu’nun saf, iyi niyetli yürekleri, akılları çalındı kullanıldı. Sömürü aracı olarak beyinleri yıkandı. Acınacak hallerini görünce neler düşünüyorlardır. Koskoca generallerin, valilerin, emniyet müdürlerinin askerlerin, iş adamlarının gazetecilerin, milletvekilliği yapmış olan şimdi de sus-pus olanların haleti ruhiye durumları acaba hangi badem sınıfına girer? Biz badem bilirdik ama F tipi dolar üzerinden bademlerin fiyat marjlarının da oluşması acayip bir borsaymış.

Dün ben neden bu işe girdim diye pişman olan, pişmanlığını haykıranların bugün kodeslerde çürümeye terk edildikleri aşikâr görünmektedir. Her ne kadar biz çıkacağız; birileri gelecek bizi kurtaracak umutları halen olsa da hatta “Cumhurbaşkanına haddini bildireceğiz” diye cezaevlerinde dillendirerek düşünseler de, pek olası gibi görünmüyor. Ancak şuna dua etseler bence daha iyi olur. O da meydanlarda idam isteyenlerin isteğinin yerine getirilmemiş olmasıdır.

Şimdi herkes pişman da yıllarca neden görülmedi? Savcı, avukat, general, müdür, bakan, müsteşar, hâkim, eğitimci, iş adamı olunduğunda işler tıkırında gittiğinde herkes karındaş kardaştı da şimdi herkes pişman… Ölen gariban vatandaşlarımızın suçu neydi? Bakın bakalım bu örgüt mensubu olarak içeri alınanlardan birinin çocuğu şehit olmuş mu? Bakın bakalım, son pişmanlık neye fayda ediyor? Sorun bakalım gelecek pişmanlıkların bileşkesinden ders çıkaran mı, yoksa bunlar da temizlendi sıradaki gelsin heyecanı mı ve megalomanlığı mı devamı gelecek mi artık. Yoksa!

Bu vatanın karşısında bu saatten sonra kim olursa olsun hainliğinin bedelini en sert biçimde ödeyecektir.

NOT: Bu ülkenin bekasına yan gözle bakılmıştır. Bakanların aracılığı ile bugün mevki makam sahibi olanlar unutmasınlar ki bu millet onlara da hesap soracaktır.