AK Parti'linin, CHP'li olması mümkün mü?

Yayın Tarihi 19 Şubat 2019

Sanırım bu soruya herkes hep bir ağızdan aynı cevabı veriyordur.

Peki neden AK Parti'den CHP'ye gelenler seçim döneminde gelirler? Özellikle yerel seçim öncesi AK Parti'den aradıklarını bulamayanlar neden CHP yolunu tutarlar? AK Parti'den CHP'ye geçmek isteyenlere, CHP neden rozet takma heyecanı duyar?

AK Parti’nin 17 yıllık iktidarda kalması için var güçlerini kullanmış, CHP'ye her türlü haksız eleştirileri yapmış. Sözde AK Parti'li bireyler hiçbir zaman CHP çatısı altında olmayı kabul etmemiş kişiler bir anda CHP çatısı altına mı yoksa siyasi mevki makam çatısı altına mı girmek isterler.?

Sor sorabildiğin kadar da cevap aynı bilinen cevaplar. Mümkün değil. AK Parti'liler menfaat ve çıkarı olmadan asla CHP'ye gelmez. İdeolojileri olmaz. Kapitalist ekonomiyi ve liberalizmi savunan yapılarından dolayı asla CHP'li olamazlar. Olamamışlardır.

CHP'nin Artık kuruluş ayarlarına dönmesi gerekir dedik demeye de devam ediyoruz. Yıllardır CHP de gece demeden gündüz demeden çalışan bayrak asan eylem yapan mitinglerde sokaklarda vatandaşa koşan yardım eden yardım dağıtan Mustafa Kemal'in Askeri olan binlerce milyonlarca atadan dededen CHP'li olan, hep CHP'li, tam CHP'li olan devşirme olmayan bu kadar emekçi varken AK Parti'den gelenler bir bakarsınız hoop meclis üyesi olmuş.

2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den CHP'ye gelen ve belediye meclis üyesi olanların bir çok ilçede CHP ye oy kazandıracaklarına, CHP'ye oy kaybettirdiğini gördük. Peki hangi akılla denenmiş bir kurguyu tekrar hayata geçirmek çabası içersine girer bazı siyasi akıl fukarası tipler.

17 yıldır AK Parti'ye oy veren AK Parti'de siyaset yapan ve AK Parti'nin mihmandarlığını yapan en ağır şekilde CHP'ye sallayan, Atatürk'ü yok saymaya çalışan zihniyetin savunucularının menfaat ve çıkar abidelerinin CHP'ye faydası olur mu? CHP'li olabilirler mi?

Ekonominin allak bullak olduğu, siyasetin dip seviyede çirkinliklerle ve hayasızlıklarla dolu olduğu bir süreçte, samimi siyaset yapan kendi örgüt militanlarını göz ardı edip AK Parti'nin elek altlarından medet ummak ne kadar doğrudur? Yapmayın beyler, yapmayın bayanlar, siyasetin elbette ki ilacı oydur. Oy almak için yapmış olduğunuz bu atraksiyonlar çizginizden ödün vererek olmaz. Dün bu partiye üye olan bugün bir yerlere getirilirse o zaman sizin ideolojinizin savunduğunuz değerlerin ne kıymeti kalır.

CHP bir siyasi ideolojisi olan partidir. CHP toplama kampı değildir. İpini koparan herkes CHP'de bir konuma kolay kolay gelmez. Bunun bir emek, hak, hukuk, adalet, mücadelesi vardır. Size terörist diyen zihniyetin savunucularının bir andan sizin gibi olmasını nasıl bekleyebilirsiniz. MHP'lilerin ve İYİ Parti'lilerin bile siz uyumu mümkün olabilir. Ama AK Parti'de 17 yılını geçirmiş her türlü ekonomisini kazanmış yapıların CHP'de beklentisiz siyaset yapacağına mı inanıyorsunuz. Peki CHP'de bu kadar beklentisiz vatan millet ülke ve Mustafa Kemal Aşkı ile ideolojik fedakar siyaset yapanlara bu büyük bir haksızlık değil midir? Erki eline alanlara sesleniyorum. Bu partide hak etmeyeni hak etmediği yere getirmeyin. Hele hele dinime küfredenleri asla. AK Parti'li devşirmelerden CHP ye CHP'lilere asla fayda gelmez. Oy da gelmez. Gelecek oylar da bir gelirken 100 gider. Benden söylemesi.!

Son söz: CHP ve CHP'liler kendilerine güvenmelidir. Ve halka direk gitmelidir. Özgüven eksikliğiniz varsa aday olmayın. AK Parti'nin ıskartaları sizi kurtaramaz, siz kendinize güvenin kendinize...