29 Ekim bir bayramdır Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun

Yayın Tarihi 29 Ekim 2019

Emperyalistlerin işgali altındaki vatan topraklarımızın kurtarılarak çağdaş Türkiye nin yaratıldığı gün 29 Ekim günüdür. Demokratik sosyal hukuk devletinin temelinin atıldığı gün 29 ekim günüdür. Kaderci değil, akla bilime irfana medeniyete, çağdaş bilim kültüre ve sanata önem verilmesi gerektiği gün 29 ekim günüdür. Türk Gençliğine; istiklalin ve Cumhuriyetin ilelebet muhafaza edilmesi için görev verildiği gündür 29 Ekim!

Emperyalistlerin işgali altındaki vatan topraklarımızın kurtarılarak çağdaş Türkiye nin yaratıldığı gün 29 Ekim günüdür. Demokratik sosyal hukuk devletinin temelinin atıldığı gün 29 ekim günüdür. Kaderci değil, akla bilime irfana medeniyete, çağdaş bilim kültüre ve sanata önem verilmesi gerektiği gün 29 ekim günüdür. Türk Gençliğine; istiklalin ve Cumhuriyetin ilelebet muhafaza edilmesi için görev verildiği gündür 29 Ekim! Dahili ve harici bedbahtlar ile içerde ve dışarıda vatanımıza gaflet delalet ve hatta hıyanet içinde olacaklarla mücadele etmenin namus görevi olduğunun anlatıldığı gündür 29 Ekim ! Emperyalist güçlerini kendilerine kıble alma çalışarak secde etmeye kalkışanlara karşı da durmanın günüdür 29 Ekim!

İlmi sorgusuz sualsiz öğrenme günüdür, bilime odaklanmış beyin göçünü tersine çeviren üreten insanlara yatırım yapan koruyan kollayan destekleyen anlayışın günüdür. Samimiyetle vatanının milletinin emrinde olan önce vatan sonra milletim sonra halkım sonra da ben diyen anlayışının adı dır 29 Ekim !

Sevginin saygının birlikteliğin özgürlüğün bağımsızlığın insan haklarının barışın adı dır 29 Ekim… Yurtta sulh cihanda sulhun evrensel sosyal demokrasi ile taçlandığı inanç hürriyeti ile gerçek islamiyetin yaşanmasına fırsattır 29 Ekim… Devrimcinin günüdür 29 Ekim. Vatansever, vatan perverlerin günüdür 29 Ekim. Vatanı için ailesinden eşinden çoluğundan çocuğundan ayrılıp geri dönmeyeceğini bilerek cepheye gidenlerin cumhuriyeti kurup Türkiye Cumhuriyeti ni Tüm dünyaya tanıtan kutsal kahramanların günüdür 29 Ekim…

29 Ekim Anısına eski Başbakan ve benimde genel başkanlığımı yapmış kendisi ile 2001 yılında il başkanı olduğumda çalışma fırsatı bulduğum merhum Bülent Ecevit’in TRT de MFÖ gurubunun programında Türk halk tasavvufunu çok güzel tanımlıyor.

Bülent Ecevit ; Türkiyede dine bağlı veya dinci kesimlerden bir kısmı daha çok başka ülkelerden başka kültürlerden ithal edilen bir islam anlayışına kapılmışlar. Oysa Türk halk tasavvufunun çok ilginç bir İslam anlayışı var. Başka bazı İslam ülkelerinde toplumlarında din duygusu Allah korkusuna dayanır. Türk halk tasavvufunda ise din duygusu Allah sevgisine dayanır ve Allah sevgisi insana sevgi olarak yansır. Dolaysıyla beraberinde hoşgörüyü getirir, özgürlüğü getirir ve beraberinde barışçılığı getirir” diyor. Kısacası Allah sevgisi olmayanın Cumhuriyet sevgisi vatan sevgisi insan sevgisi olması mümkün görünmüyor. Sevgi her şey demek! O yüzden dir ki cumhuriyeti sevmemizi sağlayan kuran bize armağan eden ülkede vatan sevgisini bize aşılayan ciddi emeklerle bu vatanı bize miras bırakan Gazi Mustafa kemal Atatürk e minnettarlığımızı ve ona sevgimizi haykırıyoruz. 29 Ekim (Cumhuriyet) bir bayramdır. Onu bize bırakanların ruhları şad olsun. Cumhuriyet sevgimizle, Atatürk sevgimizle Türkiye sevgimizle bu değerleri korumak kollamak boyun borcumuzdur.

Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.