10 Kasım !

Yayın Tarihi 13 Kasım 2018


Bağımsızlık benim karakterimdir diyen ; Hem o büyük kurtarıcının ideallerini, fikirlerini , eserlerini, hedeflerini Anlamaya Başladık. Hemde Kıymetini Bilmeye….
Atatürk “ümidim Gençliktedir.” Diyor. Cumhuriyeti gençlere emanet ediyor. Onu koruyup kollayacak olanda gençlerdir demeyi ihmal etmiyor.
Atatürk  ün bize bıraktığı en önemli ilke şu; “ Özgürlük ve Bağımsızlık benim karakterimdir” 
Emperyalizmle savaşan  Atatürk, hiçbir şart altında kimseye boyun eğmiyor. Asla da pes etmemiştir. Hiçbir kurum hiçbir emperyal güç onu esareti altına alamıyor.  İşte bize düşen en önemli birici vazifede BAĞIMSIZLIK tır.
İşte bu inanış  ve kararlılıkla 15 Temmuz Fetö kalkışmasını bertaraf ettik. Mustafa Kemalin askerleri Fetöcülere karşı çıktılar . halkla ele ele verdiler ve o hain kalkışmayı püskürttüler.
CHP İzmir Milletvekili Eski Teğmen Mehmet Ali Çelebi bir 10 kasım da Silivri zindanlarında umutsuzluğa kapılmadan , fetö kumpası ile içerde bedeni hapsedilmişken bile taviz vermiyor.  Sım sıkı Atasına onun gösterdiği hedeflere hiç durman yürüyeceğine bağlılığını dile getiriyor.;
 “Bizler senin en değerli mirasın bağımsızlık aşkı ile dolu bir nesiliz.  Eserini emanet etmiş olduğun gençlik ve milletimizin başına bir felaket gelirse, vebalinin ait olacağı subaylar olarak, ihtirazsız yalnız vatan ve memleket selametini gaye edinerek çalışıyoruz. Tek kaygımız zindanda da olasak senin yolunda yürümekten geri kalmaktır. Hiçbir güç seni beynimizde ve kalbimizden silip atamaz. Bendimiz alı konulabilir fakat beynimize kim hükmedebilir.? Ruhumuzu kim zaptedebilir? Kalbimize kim dokunabilir? Hangi şer elin onun ilahi çarpıntısını durdurma gücü vardır.?
Yücelerden senin sesini duyar gibiyiz. Sen tek başına Mustafa Kemal din. Biz ise seniz. Sen ömrünü hizmetine adadığın Türk milletinde bir  kök gibi yaşıyorsun.  Biz milyonlarca Mustafa kemaliz. Ayaklarım yürüyor, milyonlarca ayaklarım. Sonsuza dek yeniden doğmak üzere! Bağzen, yalın ayak ama hep kararlı ve umudunu hep yanında götürerek. Bedel ödedikçe daha çok seviyor ve daha çok anıyoruz seni, yüreklerimizle bir çocuk gibi koruyup büyüttüğün devrimlerine sarılıyor ve selamlıyoruz seni !  “
Bir 10 kasım daha yaşadık unutmamak üzere Atamızı anmak ve onun gösterdiği yolda yürümek ten vazgeçmeden ayağa kalkmak ve gençliği yani geleceğimiz genliğin Cumhuriyete sahiplenmesini sağlamakta bizim görevimizdir.
Gençler gelecekse siyasette de yer alan gençlerle gelecek nesilleri inşa etmek bizim görevimizdir. Herkesin naçiz vücudu atamız gibi bir gün toprak olabilir ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak (Yaşatacağız) ve payidar kalacaktır.  Şimdi ben değil biz diyerek Siyaset yapma ve mücadele etme dönemidir. Ya hep beraber ya hiç birimiz. Kalın sağlıcakla …