Kırkpınar’dan Soyer’e erken seçim yanıtı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in erken seçim açıklamalarına ilişkin eleştiri yönelten AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in erken seçim açıklamalarına, İzmir’in trafik sorunu üzerinden yüklendi

Politika 22.07.2021 - 14:43 22.07.2021 - 14:43

Millet İttifakı her geçen gün erken seçim çağrılarını yenilerken, Cumhur İttifakı da erken seçim gerektirecek bir durum olmadığını savunuyor.

Millet İttifakı cephesinden erken seçim değerlendirmesinde bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Erken seçim için bütün koşulların olduğunu düşünüyorum. Vatandaş ekonomik, siyasi, sosyal çok büyük sıkıntı içinde. Dolayısıyla bir değişim ihtiyacı benim gördüğüm bir şey” ifadelerini kullanması üzerine Cumhur İttifakı’ndan yanıt gecikmedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, sosyal medya hesabı üzerinden Soyer’i eleştirerek, şu ifadeleri kullandı: “Daha İzmir’in trafik sorununu çözemeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, Türkiye’de erken seçim için her türlü ortamın oluştuğunu, CHP’nin iktidar olması gerektiğini vurgulamış. Biz diyoruz ki; milletimiz Türkiye’yi de İzmir gibi yöneteceğinizi iyi bildiği için boşuna hayal kurmayın.”

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@