Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Kılıçdaroğlu şehit cenazesine katıldı

Aydın’da iki gün boyunca birçok ziyaret gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesi nedeniyle programında değişiklik yapıldığı açıklandı.

Kılıçdaroğlu şehit cenazesine katıldı

Kuşadası Belediyesi ziyaretinin ardından 22. Altın Güvercin Beste Yarışması finaline katılmak için gelen Kılıçdaroğlu, Mardin’de teröristlerce şehit edilen Özel Hareket Şube Müdürü Tufan Karasuva’nın cenaze törenine katılmak üzere programında değişiklik yaparak Ankara’ya gitti.  
CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek konuyla ilgili açıklama yaptı. 
“ Şehit cenazesi nedeniyle Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun programında değişiklik yapıldı “
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun programındaki değişiklik nedeniyle kamuoyunda yaratılan süpekülasyonların ardından CHP Kuşadası ilçe Başkanı Mehmet Gürbilek yazılı bir açıklama yaptı. Kuşadası Belediyesi’ni ziyaret eden ve belediye önünde halka hitaben konuşma yapan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun programındaki değişikliğin şehit cenazesi nedeniyle yapıldığına dikkati çeken CHP İlçe Başkanı Gürbilek, “Sayın Genel Başkanımız günler öncesinden Altın Güvercin Beste Yarışması’na katılacağını açıklamış ve bu doğrultuda iki günlük bir Aydın ziyareti gerçekleştirmişti. Ancak ziyaretinin son gününde Mardin’de Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşmüştür. Sayın Genel Başkanımız da bu acılı haber üzerine programını değiştirerek, şehidimizin cenazesine katılmak üzere Ankara’ya dönmüştür. Final Gecesinde Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun programa katılamayacağını, sebebiyle birlikte Kuşadası Belediye Başkanımız Ömer Günel izleyicilerle paylaşmıştı.  Bu gelişmeler ekteki fotoğraflar ve tüm haber ajanslarının geçtiği haberlerde yer almasına rağmen yerel siyasetten siyasi rant elde etmek amacıyla gözleri dönmüş malum çevreler şehitlerimizle ilgili konulardan bile ne yazık ki nemalanmaya çalışmaktadırlar. Gerçekler açıkladığımız gibidir ve kimlikleri malum bu kişilerin yaptıkları spekülasyonlar şehitlerimize saygısızlıktan öteye gitmemektedir. Hem Genel Başkanımız aleyhine yapılan algı çalışmasını, hem şehitlerimize yapılan saygısızlığı hem de 6 yıl aradan sonra yeniden düzenlenen Altın Güvercin Beste Yarışması’na gölge düşürmek amacıyla yapılan bu tarz gerçek dışı sosyal medya paylaşımlarını şiddetle kınıyorum “ dedi.

Next page

Gazete Yenigün