Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Kılıçdaroğlu, Nazilli'de konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Eylül Kurtuluş Günü kutlamalarına katılmak üzere geldiği Aydın’da Millet İttifakı’nın belediye başkanlarını da makamlarında ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, Nazilli'de konuştu

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Kılıçdaroğlu ve beraberindekileri makamında ağırladı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın milletvekilleri Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız ve Süleyman Bülbül, Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır eşlik etti. Kılıçdaroğlu ve beraberindekileri Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları ile CHP ve İYİ Parti’nin ilçe başkanları belediye binasının önünde karşıladı. Hep birlikte Başkanlık makamına çıkan CHP heyetine Başkan Özcan, yöresel ürünler ikram etti. Başkan Özcan, Sümerbank motiflerinin bulunduğu tablo ve uzun yaşam sepeti hediye etti.
BAŞKAN ÖZCAN KONUŞMA YAPTI
Başkanlık makamındaki ziyaret basına kapalı bir şekilde sürerken, Belediye binası önünde kurulan platformda 5 Eylül kutlamaları için Nazilli’de bulunan yerli ve yabancı folklor ekipleri gösterilerini sundu. Gösterilerin ardından Başkan Özcan ve Kemal Kılıçdaroğlu halka hitap etti. “Birlik beraberliğin nelere kadir olduğunu kısa bir sürede gösterdik” diyen Özcan şöyle devam etti: “Destekleriniz için çok teşekkür ediyoruz. İttifakın ne kadar kuvvetli olduğunu, bu memlekete neler kazandırabileceğini göstermek için bizi temsilci tayin ettiler. Bu güvene layık olmak için günde 18 saat çalışıyoruz. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”
HÜKÜMETİN POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ
Daha sonra halka hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasına Başkan Özcan’la ilgili övgü dolu sözlerle başladı. Türkiye’de işsizlik, yoksulluk gibi sorunlar bulunduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, demokrasi vurgusu yaparken, gerilimden uzak bir siyaseti benimsediklerini söyledi. “Aydın’ın bereketli toprakları var” diyen Kılıçdaroğlu, “Her şeyi ithal ediyoruz. Üretimden uzaklaştırıldık. Sümerbank ve tank palet fabrikalarını sattılar. Neden sattılar? Hükümetin Suriye politikası yüzünden Türkiye’nin mülteci sorunu doğdu” sözleriyle hükümetin politikalarını eleştirdi.
ÇERÇİOĞLU’NU ÖVDÜ
Millet İttifakı başkanlarından iki şey beklediklerini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, “Parti ayrımı yapmadan eşit hizmet etmeleri ve halkın parasını yönetirken şeffaf olmaları. Gördünüz, Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki israfı ortaya koydu. Bini aşkın aracı parkta topladı. İsrafın boyutlarını gösterdi. Onlara göre kendileri Müslüman, biz değiliz. Doğruların arkasında durduğumuz sürece ben halkın ferasetine güveniyorum” dedi. Kılıçdaroğlu konuşmasını Özlem Çerçioğlu’nu başarısından dolayı tebrik ederek tamamladı. CHP ve İYİ Partili başkanların hep birlikte halkı selamlamasıyla ziyaret son buldu.
 

Next page

Gazete Yenigün