Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Kemalpaşa Dadaş Engelini Rahat Aştı

İzmir Süper Amatör Lig Kuzey Grubu 25.hafta maçlarında Dadaşspor’a konuk olan Kemalpaşaspor rakibini 5-2 mağlup ederek hanesine 3 puanı yazdı.

Kemalpaşa Dadaş Engelini Rahat Aştı

Kemalpaşa bu galibiyetle toplam puanını 57’ye yükselterek ligi 2.sırada tamamlamayı garantilerken, Dadaşspor 27 puanda kalarak haftayı 9.sırada kapattı.
Karşılaşmanın ilk yarısına iki ekipte hızlı ve istekli başladı. Kemalpaşa ekibi yerinde paslar yaparak topu rakip yarı sahaya taşımayı başardı. Rakibi üzerinde baskı kuran Kemalpaşaspor dakikalar 30’u gösterdiğinde Doğukan Faal’ın kaydettiği golle 1-0 öne geçti. Kalesinde gördüğü golden sonra hızlıca toparlanan Dadaşspor cevabı vermekte gecikmedi ve 32.dakika da Canmert Dağ’ın ayağından bulduğu beraberlik golüyle durumu 1-1’ e getirdi. Skora denge geldikten sonra tekrar öne geçmek için baskısını iyice arttıran Kemalpaşa ekibi 40.dakika da tekrar sahneye çıkan Doğukan Faal’la skoru 2-1’e getirdi.  Karşılıklı gollerle geçen ilk yarıda başka gol sesi gelmezken Kemalpaşaspor soyunma odasına 2-1 önde girdi.
Müsabakanın ikinci yarısına Kemalpaşa temsilcisi istekli futboluna devam ederek başladı. İstekli futboluyla ataklarına devam eden konuk ekip, 55.dakika da Emre’nin golüyle skoru 3-1’e taşıdı. Rakibi üzerinde baskısını devam ettiren Kemalpaşa ekibi 60.dakika da kendisinin 3. takımının 4. golünü kaydeden Doğukan Faal’la farkı 3’ e yükseltti. Skor avantajını elinde tutan Kemalpaşaspor oyunu kontrolü altına almayı başardı. Ev sahibi ekip farkı azaltmak için gol arayışlarını sürdürürken 80.dakika da İrfan Ekin’in golüyle durumu 4-2’ye getirdi. Maçın skorunu belirleyen gol 85.dakika da Kemalpaşa adına Aşkın’dan geldi. Son düdükle sahadan 5-2 galip ayrılan Kemalpaşaspor 3 puanın sahibi oldu. 

Haber: Yılmaz ÖZLAHLAN
 

Next page

Gazete Yenigün