Haberler > Güncel

Yayın Tarihi: 21 Kasım 2019 - 17:33

Kayırmadı, mühürledi

Çeşme Belediyesi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu’ya ait villanın tadilatını durdurdu. Belediye, imara aykırı çalışma olduğu ve yapılaşma fazlalığı nedeniyle inşaatı mühürledi. Bu duruma karşı açıklama yapan Erdoğdu, "İmara aykırı olarak herhangi bir işlem yapmışsam yargı kararına istinaden usule uygun hale getirmeye hazırım" dedi

YENİGÜN / CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu’nun Çeşme Ildır’da bulunan Günkent Sitesi’ndeki villasıyla ilgili tartışmalar sürüyor. Site yönetiminin tepkisine neden olan ve resmi makamlara şikayetin yapıldığı villa tadilatının gündeme gelmesinin ardından Çeşme Belediyesi harekete geçti. Şikayetleri değerlendiren ve ihbar kabul eden belediye inşaattaki tadilatı ve yapım işlerini durdurdu. İzin alınmadan yapılan ve fazlalıkları bulunan inşaat mühürlendi. Erdoğdu’nun dört ay önce satın aldığı Günkent Sitesi’ndeki villa resmi tapu kayıtlarında kendisi ve eşi üzerine görünüyor. Daha önce, Anavatan Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mustafa Kızıloğlu’na ait olan villanın Erdoğdu tarafından alınmasından sonra hiç kullanılmadan tadilat işlemlerine başlandığı öğrenildi. Öte yandan site yönetiminin Erdoğdu’ya kendilerini dinlemediği ve site kurallarına uymadığı gerekçesiyle tepki gösterdiği bildirildi.

"AYNI HASSASİYETİ TÜM 
SİYASİLERDEN BEKLİYORUM"

Aykut Erdoğdu ise konu ile ilgili olarak açıklama yaptı. Erdoğdu açıklamasında, “Bu bölge 3. derece koruma bölgesi olup tadilatın yasak olduğu bir alan değildir. Zaten SİT alanı olsa 350 konut nasıl yapılır? Ben yeni bir inşaat değil, aldığım evin tadilatını yaptırıyorum. Bunlar birçok komşumuz tarafından yapılan balkonun kapatılması, pencere/kapı değişimi, depo/kulübe yapılması gibi tadilatlar. Bu noktalarda imara aykırı olarak herhangi bir işlem yapmışsam yargı kararına istinaden usule uygun hale getirmeye hazırım. Ancak aynı hassasiyeti kaçak saray yapanlar, kaçak villa sitesi yapanlar dahil tüm siyasilerden bekliyorum” dedi.