Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Kayıp hemşirenin cansız bedeni aranıyor.

Polis ekiplerinin titiz çalışması sonucu erkek arkadaşı olduğu iddia edilen bir kişi gözaltına alınırken ifadesinde cinayeti itiraf ettiği öğrenildi

Kayıp hemşirenin cansız bedeni aranıyor.

Kayıp hemşirenin cansız bedeni aranıyor
Didim’de 10 Ekim gecesinden bu yana haber alınamayan emekli hemşire Hatice Tusu’nun erkek arkadaşı tarafından öldürüldüğü iddia edildi. Polis ekiplerinin titiz çalışması sonucu erkek arkadaşı olduğu iddia edilen bir kişi gözaltına alınırken ifadesinde cinayeti itiraf ettiği öğrenildi.

Didim’de yaşayan emekli hemşire Hatice Tusu’dan (59) 10 Ekim gecesinden bu yana haber alınamıyor. Edinilen bilgiye göre, Didim’in Efeler Mahallesinde yaşayan 2 çocuk annesi emekli hemşire Hatice Tusu’yu arayan Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çok sayıda güvenlik kamerasını mercek altına aldı. Tusu’yı tanıyanların da ifadesine başvuran Didim Polisi, Tusu’nun son görüldüğü erkek arkadaşını Denizli Sitesi mevkiinde bulunan bir kafeteryada yakaladı. İsmi henüz öğrenilemeyen kişinin sorgusunda cinayeti itiraf ettiği kaydedildi. Adı öğrenilemeyen kişinin ilk ifadesinde cinayeti detaylıca anlattığı öğrenildi. Arabada Tusu ile tartışma yaşadığını kaydeden cinayet şüphelisi, boğazına sarıldığı Tusu’nun burnundan kan gelmesi üzerine öldüğünü anladığını söyledi. Arabayla Hisar Mahallesi Sağtur Mevkii Sarıkum Plajına götürdüğü Hatice Tusu’yu denize attığını ve arabayı da evinin 2 sokak yakınına götürdüğünü söylediği kaydedildi. Cinayet şüphelisinin itirafı üzerine harekete geçen Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin karadan ve denizden arama çalışması başlattığı öğrenildi.

Next page

Gazete Yenigün