Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Karşıyaka Rotary’nin Toplum Birliği Okulları Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Karşıyaka Rotary Kulübü, Toplum Birliği Okulları olan Yakaköy Şengül Mustafa Banas İlkokulu ve Ortaokulu ile Menderes Bulgurca İlkokulu ve Ortaokulu’nun yeni eğitim öğretim yılı için eksiklerini tamamladı. Okulun ihtiyacı olan Robotik Eğitim Setleri ile devam eden pandemi nedeniyle okullara hijyen setleri, çevre için atık yağ toplama kutuları ve sınava hazırlık test kitaplarını okullara teslim etti.

Karşıyaka Rotary’nin Toplum Birliği Okulları Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Karşıyaka Rotary Kulübü Toplum Birliği Okullarının tatil döneminde ihtiyaçlarını ve eksiklerini tespit ederek çalışmalarına başladı. Her iki okul için de gerek eğitim gerekse fiziksel koşulları iyileştirmeye yönelik yapılan çalışmalarda sona gelinerek ihtiyaç malzemeleri okullara teslim edildi.

Karşıyaka Rotary Kulübü Başkanı Banu Kavalar yapılan çalışmaları şöyle anlattı: “ Toplum Birliği Okullarımız olan Yakaköy Şengül Mustafa Banas İlk Okulu ve Orta Okulu ile Bulgurca İlk Okulu ve Orta Okulunda Robotik Kodlama Eğitimi için iki tane lap top bilgisayar ve ileri seviye Arduino Takım alarak onların bu yıl Robotik Kodlama eğitimlerine başlamalarını hedefliyoruz. 8. Sınıflarımıza sınava hazırlanmaları için test kitapları bastırdık ve 1 ile 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik Atatürk’ün “NUTUK” Kitabını dağıtacağız. Diğer taraftan çocuklarımızın sağlığı bizim için çok önemli ve pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle okul girişlerine pedallı hijyen seti, ateş ölçer, dezenfektan ve atık kutusu koyduk. Ayrıca bu yıl okullarımızda atık yağ projesi başlatıyoruz. Atık yağın zararlarını anlatan el broşürleri bastırdık ve atık yağları toplamaları için şişeleriyle birlikte bunları çocuklarımıza vereceğiz. Bir de motive olmaları için atık yağ şişelerini getirdiklerinde Bilim Çocuk ve Çevre dergileri hediye edeceğiz. Sonra belediye o atık yağları gelip okullardan toplayacak.  Atık yağ toplama projesini de ayrıca büyüttük Rotary 6. Grup kulüpleriyle birlikte 250 tane şişeyi okullara ve çevremize dağıtacağız. Böylece Rotary’nin bu yıl yedinci hizmet alanı olarak belirlediği “Temiz ve Yaşanabilir Çevre” konusunu toplumun her kesimine yaymayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Kavalar ayrıca, Toplum Birliği Okullarında her alanda çalışmaların devam edeceğini, bir sonraki aşamada kitap ihityacı olan Yakaköy Şengül Mustafa Karaca İlk Okulu ve Orta okulu’na bir kütüphane kurmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Next page

Gazete Yenigün