Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi günde 1500 maske üretimi yapıyor

Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi yeni tip Korona Virüs (Kovid-19) karşı günlük bin beş yüz maske üretiyor. Tüm dünyada yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek için aldığı tedbirlere Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü de 30 gönüllüsü ile maske üretiyor.

Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi günde 1500 maske üretimi yapıyor

Gönüllü öğretmen ve usta öğreticileri ile İlk başta Çiğli Bölge Hastanesi için üretime başlanan maske üretiminde günlük ortalama 15 bin kesim, 2500 civarı dikiş ile 1500 maske üretiliyor.

24 kişilik “Vefa Grubu” ile de Kovid-19 ile mücadele gurubu oluşturulan Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünde ücret almadan günde 10 saat çalışılma ile maske ve değişik hijyen ürünler de üretiliyor.

Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlü Suat Korkmaz bu çalışmaları ile ilgili sosyal medya hesabında şunları paylaştı. “Dünya’yı tehdit eden tip Korona Virüs’e(Kovid-19) karşı insanımızı korumayı görev sayıyoruz. Bize "devlet" uğruna ölünesi vatan diye öğretildi. Devlet bize görev verirse yaparız, Vermezse de gönül adamı olarak yola çıkarız. Tek ihtiyacımız çalışan şu gönül insanlarına morali vermek. Güçlü devlet için güçlü millet için bir olalım işlerimizi kolay kılalım “

Next page

Gazete Yenigün