Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Karşıyaka dolmuşlarına alternatif plan geliyor

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, ilçede şikayetlere neden olan dolmuş bekleme alanlarıyla ilgili yeni düzenlemeye gidileceğini açıkladı.

Karşıyaka dolmuşlarına alternatif plan geliyor

Karşıyaka’da uzun süredir dolmuşların İZBAN İstasyonu’nun çevresinde beklemesi şikayetlere neden oluyor. İlçe sakinlerinin talepleri noktasında sorunu gündemine aldığını ifade eden Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay konuyla ilgili şunları söyledi:
“İZBAN İstasyonu’nun hemen üzerindeki alanda dolmuşların bekleme yapmaları şikayetin kaynağını oluşturuyor. Yaklaşık 7 aydır bu konuda, yetkiler nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ile konuşuyoruz. Burada dolmuşçu esnafını da, bu dolmuşları kullanan vatandaşları da mağdur etmemek gerekiyor. Bunları gözeterek bir alternatif plan hazırlayarak Büyükşehir Belediyemize sunduk. Ancak henüz olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş alamadık. Burada bir tepki oluşma ihtimalini de göze alabiliyoruz çünkü yeni alanda bekleme bölümleri olacak. Üç parçaya ayıracağız, yolcu alıp dönebilecekleri bir alan olacak. Dolmuşları ulaşım rotasından çıkarmayacağız. Dolayısıyla bir problem de yaşanmayacak. Biz bu konuda herkesi ikna edeceğiz ve yürürlüğe sokacağız alternatif planımızı.” -Halime ERDOĞAN

Next page

Gazete Yenigün