Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Karşıyaka'da şeffaflık tartışması tam gaz

AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu ile Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay arasındaki 'onarım' kavgası büyümeye devam ediyor. Çiftçioğlu, belediyenin hizmet binasına yaptıracağı onarım çalışmaları için ihale bedeli üzerinden Tugay'a yüklenmişti. Başkan Tugay gazetemize yaptığı açıklamada, yapılan tüm işlerin şeffaf olduğunu kaydetti.

Karşıyaka'da şeffaflık tartışması tam gaz

YENİGÜN / AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsamil Çiftçioğlu, Karşıyaka Belediyesi'nde uzun süredir tartışmalara neden olan hizmet binasındaki tadilatı yeniden gündeme taşıdı ve hizmet binasındaki tadilatın gerçek rakamının 529 bin TL olduğunun ortaya çıktığını öne sürdü. İlçe Başkanı Çitfçioğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın 14 Kasım tarihinde yaptığı açıklamada, “Tüm katta yapılacak tadilat ve revizyon tüm ögeleriyle ihaleye çıkılarak 400 bin TL bedelle bir müteahhit firmaya verilmiştir. Yön levhaları ve taşınabilir tefrişatlar hariç, sadece basit bir onarım işlemi için 529 bin 820 TL’lik bedelle iş yaptırılıyor. Sayın Tugay’ın dediği gibi tüm ögeleriyle değil sadece onarım için bu rakam ödenecek. Sayın Tugay, bir de bu maliyeti gizlemeye çalıştı. Yaptığı yanlışları örtmenin derdinde olan Başkan Tugay, Karşıyakalılara yalan söyledi” açılmasında bulundu.

"PARA 529 BİN TL DEĞİL"
Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, pazar sabahı gazetemize yaptığı açıklamada AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu'nun açıklamalarının doğru olmadığını ifade etti. Belediye Başkanı Tugay, "Söz konusu para 529 bin TL, değil, 400 bin küsür, iddia edildiği gibi gecikme falan da yok. Biz yarın, 3 Aralık'ta hizmete açacağız burayı. Çiftçioğlu daha önce de bir kapının 1 milyon TL'ye mal olduğunu iddia etmişti. Doğru çıkmamış, yanılmıştı. Bizim bütün çalışmalarımız, tadilat süreci oldukça şeffaftır ve kimseden özür dileyecek bir durum yok. Özür dileyecek biri varsa kendisi kamuoyuna yanlış bilgi vermekten özür dileyebilir" dedi.


"BU BAKIŞ AÇISI 
TEDİRGİN EDİCİ"

AK Partili Çiftçioğlu, açılmasında ihaleyi alan firmanın Malatyalı olduğunu söylemiş, firmanın internet sitesinin bile olmadığı yönünde eleştirilerde bulunmuştu. Buna karşı Başkan Tugay, "Beni rahatsız eden ve endişelendiren bir konu var. O da ihaleyi alan firmanın Malatyalı olduğu açıklaması. Biz insanların nereli olduğuna bakmayız. İhaleye giren firmaların içinde en iyi teklifi veren firma olduğu için işi aldı. Nereli olduğunu mu sorcağız? Çok üzücü bir durum. İsmail Beyin elinde eğer hizmet vereceklerin nereli olduklarına dair bir liste varsa söylesin. Desin ki bu firma şuralı, buralı diye. Böyle bir bakış açısı kabul edilemez. Umarım bu fikir partisine değil, kendi şahsına aittir" şeklinde konuştu.
Karşıyaka Belediye Başkanı Tugay açıklamasında, Çitçioğlu'nun paylaştığı belgelerin ihale çıkış belgeleri olduğunu, gizli herhangi bir belge olmadığını belirtirken, firmanın işi geç bitirdiği yönündeki iddiaya ise, "Firmanın kullandığı malzemelerden biri yurt dışından geliyor ve malzeme istedikleri tarihte ellerine geçmemiş. Arkadaşlarımız da kontrol etti, gerçekçi bir mazeret ve oldukça makul bir durum olduğunu söylediler. Yarın hizmete açacağız ve bu iddialara karşı da açıklama yapacağız" ifadelerini kullandı.

Next page

Gazete Yenigün